4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNedovoliť Žiline bodovo sa priblížiť

11. januára 2020

Pred Patriotmi je v rámci aktuálneho týždňa ďalší dôležitý zápas, v rámci 22. kola Slovenskej basketbalovej ligy privítajú pred svojimi fanúšikmi Sláviu Žilina. Levičania budú hrať opäť raz o dôležité dva body, hlavným cieľom zverencov trénera Michala Madzina bude to, aby nedovolili svojmu súperovi bodovo sa priblížiť. 

Patrioti Levice – BK Slávia Žilina

Športová hala, sobota 11. januára o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Tomáš Doušek, Stanislav Bara

Zverencom trénera Michala Madzina sa konečne podarilo ukončiť štvorzápasovú šnúru prehier a otvoriť tak mimoriadne dôležitý týždeň cennou výhrou. Proti Handlovej boli lepším tímom od prvej do poslednej minúty, čo je určite vítaná psychologická vzpruha po sérii prehier. Teraz je pred nimi ďalší duel, v ktorom budú hrať o dva body. Prípadný úspech aj proti Žiline by totiž znamenal potvrdenie nielen tretieho miesta, ale aj toho, že by sa striasli ďalšieho rivala v boji o vyššie priečky. Zakončia Levičania tento týždeň úspešne? “Proti Žiline chceme potvrdiť tretie miesto v tabuľke a zbierať ďalšie víťazstvá. Žilina má viacero nebezpečných hráčov, na ktorých si musíme dať pozor a potom môžeme vyhrať. Verím, že nás príde podporiť čo najviac ľudí a spolu naštartujeme ďalšiu víťaznú sériu,” uviedol levický rozohrávač Milan Žiak. 

Žilinčania si postupne oboma nohami upevňujú priebežné piate miesto v tabuľke. Slávii k tomu výrazne dopomohli štyri víťazstvá v rade, naposledy nesmierne dôležité proti Svitu (86:82). “Šošoni” sa však určite neplánujú len tak uspokojiť s týmto umiestnením, určite poškulujú aj po vyšších métach. K tomu je však potrebné zbierať body aj od súperov. Začať môžu v Leviciach a vrátiť tak tomuto súperovi dve porážky z tohtosezónnych duelov. Po novom roku sme mali v jednom kole pauzu, čo bolo cítiť v úvode zápasu so Svitom. Neskôr sme sa rozbehli a potvrdili dôležité víťazstvo. Teraz nás čakajú Levice. Levice majú výborné basketbalové prostredie. Chceme sa pripraviť, lebo vieme, že Levice majú svoju veľkú kvalitu. Pre úspech budeme potrebovať koncentráciu po celých 40 minút. Taktiež bude dôležité splniť zápasový plán, iba tak môžeme pomýšľať na úspech. V Levicach nemáme čo stratiť, môžeme len získať. Ťarcha zodpovednosti je na nich, keďže hrajú doma. My sa ideme pobiť o víťazstvo,” prezradil kouč Žiliny Ivan Kurilla. 

Z tábora “žlto-zelených”: “Na stredajší víťazný duel proti Handlovej budú dnes chcieť Patrioti nadviazať aj proti Žiline, ktorú zdolali v oboch doterajších vzájomných zápasoch v tejto sezóne. Levičanom stredajší triumf psychicky určite pomohol, dnes ich ale bude čakať na druhej strane palubovky podstatne sebavedomejší súper, na ktorého sa žlto-zelení zodpovedne pripravovali. Do hry by sa už mohol zapojiť aj Viktor Juríček, zvyšok tímu je zdravotne v poriadku.”

Pred týždňom v sobotu proti Interu bola športová hala zaplnená takmer do posledného miesta, veríme, že aj dnes v ďalšom atraktívnom dueli proti ambicióznej Žiline tomu bude rovnako. Ak sa chcete vyhnúť čakaniu pri pokladni, príďte do haly s dostatočným predstihom, alebo si zakúpte vstupenky cez Ticketportal.sk. 

 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice