5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNáročný program zakončíme televíznym zápasom s Prievidzou

5. februára 2020

Patrioti Levice zakončia v rámci 28. kola Slovenskej basketbalovej ligy náročný zápasový program televíznym duelom s Prievidzou.

Patrioti Levice – BC Prievidza

Športová hala, streda 5. februára o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos: RTVS 2 a Huste.sk

Delegácia rozhodcov: Pavel Fuska, Martin Margala, Stanislav Bara

Levičania finišujú s brutálne nabitým programom zápasov, Všetko zakončia pred televíznymi kamerami RTVS v ostro sledovanom stretnutí. V lige si v sobotu večer opätovne vybojovali post druhého najlepšieho tímu súťaže, keď premiérovo v tejto sezóne triumfovali nad Lučencom. O čosi horšie dopadla odveta štvrťfinále Alpsko-jadranského pohára, po zlom streleckom večeri prehrali v Pardubiciach o 21 bodov a so súťažou sa tak rozlúčili. Teraz si môžu napraviť chuť a odčiniť toto zaváhanie. “Prievidza určite urobila určité zmeny s novým trénerom v ich hre. My sa však teraz snažíme pozerať hlavne na seba. V týchto dňoch je to o to dôležitejšie, aby sme zregenerovali všetky sily a bojovali. Dáme do toho všetko,” povedal tréner Patriotov Michal Madzin.

Pod taktovkou trénera Krunoslava Krajnoviča prišla počas víkendu prvá prehra Prievidze, zrodila sa pod Tatrami vo Svite. Celku z Hornej Nitry evidentne chýbal skúsený rozohrávač Zlatko Jovanovič, jeho účasť v stredajšom zápase je aktuálne otázna. BC sa aktuálne drží v tabuľke na piatej pozícii, ale šiesty Svit mu už dýcha na krk. Ďaleko však nie je ani štvrtá Žilina, navyše majú Prievidžania dobrú bilanciu na hosťujúcich palubovkách.

Z tábora “žlto-zelených”: “Únava z náročného programu už síce dolieha na náš tím, dnes ale bude treba vydať zo seba všetok zvyšok síl proti náročnému súperovi, proti ktorému je každý zápas basketbalovým sviatkom. Patrioti sa vrátili z Pardubíc v utorok dve hodiny po polnoci, večer absolvovali taktickú poradu a ľahký tréning. V piatom zápase v priebehu desiatich dní budú potrebovať hlasitú podporu z hľadiska rovnako tak, ako tomu bolo v sobotu proti Lučencu.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice