5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

InéNa úvod prípravy turnaj v Brne

24. augusta 2023

Tretí týždeň letnej prípravy ukončia Levickí Patrioti prvými dvoma prípravnými zápasmi na medzinárodnom turnaji v Brne BRNO OPEN 2023. Štart to bude veru poriadne ostrý, v piatok ich preverí štvrtý tím uplynulého ročníka maďarskej ligy ZTE Zalaegerszeg, v sobotu si v súboji o umiestnenie zmerajú sily z jedným z dvojice Basket Brno – GTK Gliwice.

Michal Madzin, tréner Patriotov: „Doterajší priebeh prípravy je zatiaľ veľmi pozitívny. Chlapci prišli dobre pripravení, od prvého dňa sme mohli trénovať naplno. Samozrejme, úvodné tri týždne boli veľmi náročné, veríme ale, že z nich budeme „žiť“ počas dlhej sezóny, ktorá nás čaká. Na úvod hernej časti prípravy nás čakajú dva pomerne náročné zápasy, chceme ich v prvom rade ale využiť na zohranie sa. Po náročných tréningoch to bude aj pre chlapcov pozitívna zmena. Nepozeráme sa teraz na súperov, s ktorými hráme, sústrediť sa budeme na seba a pokúsime sa tie zápasy využiť naplno.“

Martin Bachan, kapitán družstva: „Prvé tri týždne boli ozaj náročné. Silová a kondičná príprava nám dala zabrať, sme ale radi, že nás konečne čakajú prvé zápasy. Tešíme sa na ne. Na pohľad to zrejme nebude úplne pekné, ale teraz ide hlavne o to, aby sme sa zohrali a dobre sa pripravili na úvod sezóny. V kabíne máme niekoľko nových tvári, všetci dobre zapadli do kolektívu, keď sa zohráme, myslím si, že to bude dobré.“

Na zápasy do Brna cestuje všetkých štrnásť hráčov, do hry ale nezasiahne Dano Chaban, ktorý má zranený sval. Zvyšok tímu je až na pár boľačiek v poriadku.

Program turnaja:

Piatok, 25.8 o 16.00 hod. ZTE ZALAEGERSZEG – PATRIOTI LEVICE

                           19.00 hod. BASKET BRNO – GTK GLIWICE

Sobota, 26.8   15.00 hod. súboj o 3.miesto

                          18.00 hod. Finále

Turnaj sa odohrá v športovej hale Starez Arena Vodova, na ulici Vodova 336/108, Králove Pole – Brno.

Vstupenky sú v predaji aj online tu. 

Video prenos, ani štatistický prenos z turnaja plánovaný nie je, napriek tomu sa Vám pokúsime priniesť čo najviac informácií priamo z Brna.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice