5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

InéNa úvod prípravy víťazstvo!

25. augusta 2023

Patrioti zvládli úvodnú duel prípravy a na Brno Open 2023 si zajtra zahrajú finále.

Zápas začal s dvadsaťpäťminútovým meškaním, keďže súper sa dostal po ceste do dopravnej zápchy. Na to, že oba tímy sú len na začiatku hernej prípravy sa hral zaujímavý, vyrovnaný duel. Trénerská dvojica Madzin – Lutovský dala hneď v prvom polčase priestor jedenástim hráčom. Väčšiu časť prvého polčasu sa tímy striedali vo vedení. Polčas skončil nakoniec nerozhodne 39:39.

V druhom polčase sa ešte viac pritvrdilo a bol to poriadny boj o každú loptu. Tretiu desaťminútovku ukončil presnou trojkou Severi Kaukiainen, Levičania po nej viedli 63:60. V poslednej časti hry si tímy nič nedarovali a išlo sa tvrdo po víťazstve. Súper k nemu bol bližšie, keď štyri minúty pred koncom vyhrával 76:71. Patrioti ale nezložili zbrane a záver duelu zvládli lepšie. Zajtra sa tak od 18.00 hodiny predstavia vo finále Brno Open 2023.

ZTE ZALAEGERSZEG – PATRIOTI LEVICE 76:80 (39:39)

LEVICE: Abrhám 11, Kneževič 8, Kováč 8, Bachan 5, Bojanovský 5 (Kaukiainen 13, Howard 10, Adaway 8, Krajčovič 5, Pažický 4, Solčánsky 3)

TH:  19/26 – 11/15 Trojky: 9-13

Michal Madzin, tréner Levíc: „Zápas mal dobrú energiu na oboch stranách, na to že to bol prvý duel, bolo to fakt slušné. Podali sme dobrý tímový výkon, chalani žili so zápasom, bolo vidieť túžbu po víťazstve. Potešil výkon mladých hráčov. Určite nám dnešné víťazstvo dodá pozitívnu energiu do zajtrajšieho finále.“

Ben Kováč, hráč Levíc: „Tažký zápas, súper hral agresívne bolo to náročné. Zatiaľ sme hrali len málo 5 na 5 aj na tréningu, potrebujeme sa viac zohrať. V koncovke sme sa ešte trošku trápili, ale to príde, potrebuje to ešte trošku čas. Aj dnešné tesné víťazstvo môže tím ešte viac zomknúť, tešíme sa na ďalšie zápasy.“

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice