4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNa Spiši o tretie ligové víťazstvo za sebou

23. októbra 2019

Patriotov Levice čaká v rámci 5. kola Slovenskej basketbalovej ligy cesta do Spišskej Novej Vsi, kde sa pokúsia zaknihovať tretiu ligovú výhru v rade.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Patrioti Levice

Mestská športová hala, streda 23. októbra o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Lukáš Životský, Matúš Čurilla

Ani kanadský pivot Selvedin Planinčič zatiaľ neotvoril pre Spišiakov cestu k prvému dvojbodovému zásahu v sezóne. Zverenci trénera Ericha Korfantu ťahali totiž počas víkendu vo východniarskom derby za kratší koniec, so Svitom napokon prehrali 74:96. Po štyroch stretnutiach u súperov sa teraz premiérovo v novej sezóne predstavia doma, kde by určite radi zaznamenali prvé víťazstvo. K tomu však budú potrebovať koncentrovaný výkon, v ktorom nebude priestor na výraznejšie hluché momenty. “Ak chceme vôbec pomýšľať v tomto zápase nad víťazstvom, tak musíme udržať koncentráciu rovných 40 minút. Nie 32, 35, ani 39, musíme byť sústredení celý zápas. Navyše potrebujeme popracovať aj na doskokoch, či úspešnosti otvorených striel, ktorú máme nízku, problémy nám robia aj trestné hody, čo musíme bezpodmienečne odstrániť. Času niet nazvyš, konečne pred domácim publikom pôjdeme určite po výhre,” vyhlásil domáci Wiktor Sewiol. 

V ceste im však budú stáť “žlto-zelení”. Levičania sa postupne rozbiehajú, nový kolektív okolo kouča Michala Madzina sa zlepšuje každým zápasom. Po dvoch ligových prehrách v rade, vyhral dve predchádzajúce konfrontácie. Najskôr uspeli po málo vídanom obrate v Handlovej, v sobotu k tomu pridal prvú výhru pred svojimi priaznivcami. So Žilinou (85:60) to bol z ich strany hlavne vynikajúci výkon v defenzíve. Patriotom prospieva herná prax a tiež účinkovanie v Alpsko-jadranskom pohári, do formy sa dostávajú viacerí hráči. “Pred nami je cesta na ihrisko, kde sa v tejto sezóne ešte nik nepredstavil. Ťažko sa teda odhaduje, čo nás tam bude čakať. V každom prípade, musím sa pripraviť najlepšie ako sa dá a ísť do Spišskej Novej Vsi sebavedomo a pripravení vydať maximum, ktoré v nás je,” prezradil tréner Levíc Michal Madzin. 

Z tábora „žlto-zelených“: Po sobotnom dôležitom víťazstve proti nebezpečnej Žiline je atmosféra v tíme dobrá. Levičanov dnes čaká dlhá cesta na Spiš, kde chcú potvrdiť nárast formy a pripísať si tretie ligové víťazstvo. Nečaká ich však nič jednoduché. Zdravotný stav v tíme je dobrý, žlto-zelení nastúpia v plnej sile.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice