1. liga1.liga Západ: Tretia prehra Levičanov

20. októbra 2019

MŠK BK ŽIAR NAD HRONOM – ŠBK JUNIOR PATRIOTI LEVICE 78:69 /38:30/

LEVICE: Klár 25, Danielič 14, Adámik 12, Volárik 9, Marián Halmeš 2 /Chaban 4, Špaňo 3, Biricz, Matúš Halmeš, Fraňa, Hrnčír 0/

TH: 21/11, Trojky: 36/12

V 3.kole 1.ligy skupiny Západ sa Levičania predstavili prvýkrát na palubovke súpera. Domáci tím posilnený tak isto o niekoľko extraligistov síce v úvode prehrával 0:5, potom však zapol na vyššie otáčky a po desiatich minútach bol stav zápasu 18:12.

Levičania však reagovali dobre a nedovolili domácim odtrhnúť sa na vyšší bodový rozdiel. Domáci tím bol stále vo vedení, najvyššie bolo v 16.minúte 32:22, v závere prvého polčase ale Levičania znížili na 38:30.

Po zmene strán to bolo veľmi podobné. Vždy keď sa už dalo, že sa hostia dostanú na bodový dostrel, domáci tím šnúrou natiahol vedenie na bezpečný rozdiel. Levičanov držal v zápase výborne hrajúci Vlado Klár, ktorý nastrieľal 22 bodov. Dve minúty pred koncom zápasu znížili hostia na rozdiel 5 bodov, to bolo ale maximum. Skúsení domáci tím vedený Ondrom Haviarom si už víťazstvo nenechal vziať.

Levičania si tak na prvý triumf v súťaži musia napriek lepšiacim sa výkonom ešte počkať. Ďalšiu šancu budú mať už v nedeľu, keď o 10.30 hod. privítajú v Dome Športu ŠKP Bratislava