4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNa Spiš s cieľom získať postupový mečbal

5. apríla 2022

Je tu druhá semifinálová bitka medzi Patriotmi Levice a Spišskými Rytiermi, v tomto prípade sa dianie presunulo na východ Slovenska. Zverenci trénera Michala Madzina cestujú na Spiš s cieľom získať postupový mečbal a priblížiť sa účasti vo finále. 

Niké SBL – 2. zápas semifinále (streda 6. apríla):

Spišskí Rytieri – Patrioti Levice (18.00 h)

/stav série – 0:1/

K zápasu: Spišskí Rytieri boli opäť blízko k víťazstvu nad Levicami, koncovka im ale nevyšla podľa svojich predstáv. Teraz sa séria presúva do ich dejiska, kde sa prirodzene cíti úradujúci majster sebavedomejší a hladný po úspechu. Prípadná ďalšia prehra by už mohla byť fatálna, zo stavu 0:2 sa historicky dostala len hŕstka klubov. Prvé dejstvo v tejto sérii ukázalo, že môžeme opäť čakať vyrovnaný basketbal. “Je to jednoduché, prežijeme, alebo zomrieme. Čaká nás mimoriadne ťažký zápas s kvalitným súperom. Verím, že už lepšiu pozvánku si náš fanúšik nemôže želať a že hala bude praskať vo švíkoch. Je čas, aby povestný šiesty hráč pomohol, veľmi jeho prednosti potrebujeme. Musíme zostať na pozitívnej vlne, z prvého zápasu si musíme vziať to dobré a odstrániť veci, ktoré sme dobre nerobili. Vážiť si loptu, v útoku robiť premyslené veci a v obrane ísť až na krv. Verím, že budeme na palubovke pôsobiť ako jeden muž, že budeme vyzerať ako tím, ktorý je partiou dobrých kamarátov a ešte lepších basketbalistov. Každý v tíme má úlohu, každý je dôležitý, dúfam, že lídri budú lídrami a že všetci nechajú na palubovke všetko,” uviedol asistent trénera Rytierov Erich Korfanta.

Prestávka od konca základnej časti a vstupu do play off sa na Patriotoch ukázala už v úvodnom zápase. Zviazané ruky, tlak, nepresná muška, to všetko bolo prítomné v ich hre, ale aj tak napokon z toho bolo mimoriadne dôležité víťazstvo. To môže Levičanom mentálne pomôcť už v druhej konfrontácii s úradujúcim majstrom. K tomu si je potrebné pripočítať fakt, že v tejto sezóne majú s týmto súperom bilanciu 5-0. Už v prvom zápase sme doma videli, že v play off nič zadarmo nedostaneme. O to bude ťažšie vyhrať v Spišskej Novej Vsi, kde budú mať fanúšikovskú podporu. Ale aj tak ideme s cieľom vyhrať, aby sme tam už druhýkrát nemuseli chodiť,” prezradil pivot Levíc Boris Bojanovský. 

Aktuálne info: Patrioti sa vracajú do tradičného zápasového rytmu sobota – streda – sobota, čo im dnes môže určite len pomôcť. Prvý semifinálový duel priniesol divácky možno menej atraktívny, ale takticky poriadne previazaný basketbal, v ktorom bolo vidieť, že dvojtýždňová pauza vyviedla trochu tím Michala Madzina z rytmu. Boj o každú loptu sa očakáva aj v druhom meraní síl na Spiši, kde Levičania dokázali v tejto sezóne už dvakrát uspieť. Play-off je ale nová súťaž, čo ukázal aj prvý vzájomný duel. 

Ak si chcete dnešný súboj vychutnať v spoločnosti fanúšikov Patriotov, prenos si môžete pozrieť v Sýpke u Patriotov od 18.00 hodiny.

Kto píska: Zdenko Zubák, Pavel Fuska, Peter Karniš

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice