5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

InéDo Levíc príde legenda – jeden zo zlatých chlapcov!

5. apríla 2022

Pôvodne sme si to chceli nechať ako prekvapenie, nakoniec sme ale zmenili názor. Prečo? Lebo aj jeho účasť na treťom semifinálovom zápase Niké SBL proti Spišským Rytierom v sobotu od 18.00 hodine môže byť dôvodom, že športová hala bude po dlhej dobe poriadne zaplnená až po strop.

Jeden zo zlatých chlapcov zo sezóny 2010/11, z generácie ktorá priniesla do Levíc prvý titul Majstrov Slovenska, na ktorý sa nikdy nezabúda Michael „Big Mike“ Bernard príde na návštevu do Levíc. Veľký chlap s veľkým srdcom si získal sympatie Levičanov počas jeho pôsobenia v našom klube. A rovnako tak prirástol k srdcu Mikeovi náš klub a fanúšikovia. Jeho návšteva Levíc bola v pláne už v minulom roku, vtedy to ale zmarila zlá situácia okolo Covidu. Teraz však jeho príchodu už nič nebráni.

„Levice sú stále môj najobľúbenejší klub. Sledujem ich hru aj výsledky. Pochodil som počas basketbalovej kariéry kus sveta, toto ale bolo miesto, kde som sa cítil najlepšie. Nezabudnem na fanúšikov a na klub, ktorý sa skvelo postaral o mňa aj moju rodinu“, povedal pred pár dňami Mike, keď sme dolaďovali jeho príchod.

Mike strávi v Leviciach niekoľko dní. Už v piatok večer od 18.00 hod. Bude v Sýpke u Patriotov autogramiáda, kde sa môžete prísť sním porozprávať, spraviť si fotku, alebo si dať podpísať kartičku. V sobotu vhodí úvodný rozskok tretieho semifinálového zápasu a v pondelok si pozrie a navštívi tréningy akadémie ŠBK Junior Levice.

Ako to bolo v roku 2010/11?

Dvestosedem centimetrový a stodesať kilový obor prišiel do Levíc po novom roku v januári 2011. Hráč so skúsenosťami z najvyššej talianskej, či nemeckej ligy, dovtedy v Leviciach nikdy nehral. Ambiciózny tím okolo trénera Frantu Róna následne ešte posilnili ďalší dvaja Američania Mike English a Esian Henderson a z priemerného družstva, ktoré v predchádzajúcej sezóne bojoval o holý život v baráži sa stal jeden z čiernych koní súťaže. Atraktívna hra a dobré výsledky napĺňali športovú halu čoraz viac a posledné zápasy základnej časti už hlásili vypredané. Levičania prežili vo štvrťfinálovej sérii proti Handlovej klinickú smrť, keď prehrali prvé dva zápasy série. Následne však prišiel veľký obrat a tiež najväčšia levická basketbalová histéria v jeho dejinách. Na vstupenky sa čakalo v dlhých radoch pred Futbalshopom, alebo neskôr pred športovou halou a už deň pred zápasom boli všetky vypredané. Levičania si po obrate proti Handlovej na 3:2, zgustli v semifinále na Spišiakoch 3:1. V tých dňoch sa Bernardovi narodila v USA dcéra Maliyah, radosť bola o to väčšia. Na žiadosť samotného hráča dostal Mike pár dňový „opušťák“, hlásiť naspäť sa mal pred prvým finálovým duelom v Nitre. Keďže Mike je Angličan a jeho víza v USA práve vypršali, nastal problém s jeho návratom, respektíve ak by opustil USA, už by sa tam nevedel vrátiť za rodinou. Finálová séria sa rozbehla bez jednej z kľúčových opôr tímu, čo bol šok pre celé Levice. Keď finálová séria dospela do rozhodujúceho piateho zápasu na palubovke nášho najväčšieho rivala v Nitre a eufória v Leviciach bola na najvyššom stupni, prišla z Ameriky správa o vybavení potrebných dokumentov. Mike priletel doslova v hodine dvanástej a Leviciam to dalo neskutočnú energiu. Príbeh ako z amerického filmu sa skončil naším historickým triumfom na palubovke Nitry a prvým titulom pre Levice. Mike zaznamenal v rozhodujúcom zápase osem bodov, v sezóne mal priemer 11,4 body a 6,7 doskokov. Za Levice odohral aj nasledujúcu sezónu 2011/12, ktorú sme hrali súbežne na Slovensku aj v Čechách“.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice