5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLNa Spiš s cieľom pokračovať vo víťaznej sérii

15. januára 2020

V rámci 23. kola Slovenskej basketbalovej ligy cestujú Patrioti Levice do Spišskej Novej Vsi, kde sa budú snažiť rozšíriť svoju víťaznú sériu o ďalší duel.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Patrioti Levice

Mestská športová hala, streda 15. januára o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Peter Karniš, Tomáš Kiss

Spišiaci zatiaľ nezastavili výsledkovú krízu, aj keď vo východniarskom derby so Svitom neboli ďaleko k jej ukončeniu. Napokon z toho bola tesná prehra 73:81, no viac asi zaujala pozápasová kritika trénera Ericha Korfantu smerom k rozhodcom. Možno práve toto bude ten správny impulz pre “Novovešťanov”, ktorých ešte čaká urputný boj o poslednú play off miestenku. “Po dlhšom čase hráme doma a samozrejme, že chceme byť proti favoritovi úspešní. Musíme nadviazať na dobré veci, ktoré sme v nešťastne prehratom zápase vo Svite ukázali. Hrali sme tvrdšie a boli sme tímoví a húževnatí, tieto vlastnosti musíme preniesť aj do zápasu s Levicami. Hostia majú na pozícii 3-4 nového hráča, aj s týmto faktom sa musíme vyrovnať a pripraviť sa na to. Dúfam, že prídu aj fanúšikovia, chceme vyhrať aj pre nich,” prezradil kouč Spišiakov Erich Korfanta.

Patrioti majú za sebou mimoriadne dôležitý a hlavne úspešný týždeň. Dve výhry v rade (s Handlovou a Žilinou) dodali družstvu trénera Michala Madzina potrebnú istotu a zároveň aj pevnú pôdu pod nohami. “Žlto-zelení” si poistili tretie miesto a s menším náskokom môžu pomýšľať aj na preskočenie Lučenca. K tomu je však potrebné uspieť na Spiši a prelomiť trojzápasovú šnúru prehier u súperov. Potvrdia Levičania zlepšujúcu sa formu? “Vieme čo nás čaká v Spišskej Novej Vsi a že domáci vedia byť hlavne doma veľmi nepríjemní. Hrajú rýchly basketbal. Pripravení sme, musíme to však ukázať na ihrisku v Spišskej Novej Vsi,” okomentoval najbližšieho súpera pivot Levíc Viktor Juríček.

Z tábora “žlto-zelených”: “Jediným negatívom sobotného triumfu nad Žilinou bolo zranenie Borisa Bojanovského, ktorý vynechá dnešný zápas na Spiši. Levičania chcú napriek tomu potvrdiť úlohu favorita, hoci na palubovke Spišiakov sa nikomu nehrá ľahko o čom sa presvedčili v tejto sezóne Žilina, Lučenec, či Svit, ktorí na Spiši prehrali. Okrem Bojanovského je zvyšok tímu zdravotne v poriadku.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice