5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLMadzin pred začiatkom semifinále: Musíme bojovať, aby sme po sérii boli spokojní

1. apríla 2022

Pred rokom si zahrali o majstrovskú trofej, v tejto sezóne sa proti sebe stretnú už v semifinále. Patrioti Levice a Spišskí Rytieri si to rozdajú o miesto vo finále a zároveň oživia rivalitu, ktorá v nedávnom období získala najmä športovú rovinu. Vicemajster vs. úradujúci šampión, o náboj má táto séria ešte pred jej začiatkom rozhodne postarané. Prečítajte si rozhovor s trénerom Michalom Madzinom. 

– Mali ste dlhšie voľno a čas na prípravu na vášho semifinálového súpera. Ako ste to využili?

“Využili sme tento čas na oddych a zároveň sme poctivo trénovali. Verím, že budeme pripravení na semifinálové boje.”

– Sledovali ste zápasy Spišských Rytierov proti Interu Bratislava. Prekvapila vás niečím táto séria a jej konečný výsledok?

“Áno, sledovali sme samozrejme, ako sa séria, z ktorej vzíde náš semifinálový súper vyvíja. Spišská Nová Ves hrala veľmi dobre a výsledkovo nedala Interu pomýšľať na dramatickú sériu. Hlavne domáci zápas si s prehľadom ovládli.”

– Po roku opäť začínate play off až v semifinále. Ako sa s tým tréner a samotný tím vysporiadava?

“Celú základnú časť sme bojovali o túto výhodu a o to, aby sme už semifinále mali isté. Zažili sme to už minulú sezónu a preto sme už trošku lepšie vedeli, čo nás zhruba čaká v priebehu tých dvoch týždňov.”

– V boji o finále sa proti vám postavia Spišskí Rytieri. Akým štýlom tento tím hrá a čo sú jeho najsilnejšie stránky?

“Je to skúsený tím. Aj teraz proti Interu hrali dosť rýchlo vždy, keď sa naskytla príležitosť. Čo sa týka silných stránok, verím, že sa nám ich podarí ustrážiť a naopak, že využijeme svoje silné stránky, aby sme boli úspešní my.”

– Ide o reprízu finále, ktoré si ešte mnohí pamätajú, najmä kvôli záveru. Cítite, že táto séria bude mať väčší náboj?

“Sme v semifinále play off, určite to bude mať svoj náboj. Tímy sa však pomenili, nechcel by som to porovnávať s minulou sezónou. Sústredíme sa na to, čo nás čaká od soboty.”

– Máte výhodu domáceho prostredia, ktorú ste si v základnej časti vybojovali. Môže to byť vaša výhoda v tejto sérii?

“Verím, že áno. O to viac, že môže byť plná hala. V prajnej atmosfére sa každému hráčovi hrá lepšie. Či už doma alebo vonku, však musíme bojovať, aby sme po sérii boli spokojní.”

Zdroj: basketliga.sk

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice