5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevičanov preverí pred semifinále play off Svit

9. apríla 2021

Patriotov Levice čaká záverečná previerka pred semifinále play off Niké SBL, v poslednom kole základnej časti privítajú doma Iskru Svit. 

Niké SBL – 42. kolo (sobota 10. apríla o 18.00 h):

Patrioti Levice – Iskra Svit

K zápasu: Levice sa len druhýkrát v histórii klubu stali víťazom základnej časti Niké SBL a tak môžu ísť do posledného kola s uvoľneným pocitom. Všetko rozhodol triumf v Prievidzi (80:78) a zaváhanie Spišských Rytierov v Handlovej. To však neznamená, že nie je o čo hrať, pretože ešte stále môžu prehovoriť do boja o 3. – 4. miesto, o ktoré bojuje práve ich sobotňajší súper. Tréner Michal Madzin má šancu dať priestor hráčom z lavičky, aby sa ideálnym spôsobom naladili na semifinále play off. Platí to napríklad o Martinovi Bachanovi, ktorý sa vrátil do zápasového diania po takmer 5-mesačnej prestávke. “Čaká nás posledný zápas základnej časti, ktorý si chceme hlavne užiť, keďže sa nám podarilo už v Prievidzi spečatiť prvé miesto. Svit je veľmi nepríjemný súper, s viacerými dobrými individualitami. My sa chceme prezentovať tímovým výkonom a ukončiť základnú časť víťazstvom,” vyhlásil krídelník Levíc Martin Bachan. 

Svit má na dosah tretiu priečku a čo je hlavné, všetko má len a len vo svojich rukách. “Podtatranci” si výrazne pomohli, keď v priebehu pár dní zdolali dvakrát Inter Bratislava (87:71 a 83:78). Druhou výhrou zároveň zlomili viac ako 9-ročnú “kliatbu” bratislavskej Eurovia arény. Iskra plánuje pokračovať vo víťaznom ťažení, ak by si svoje terajšie umiestnenie udržala, tak je jasné, že v prvom kole play off by si zmerala sily s Prievidzou. “Posledný zápas hráme na palubovke Levíc, kde sme v tejto sezóne dvakrát prehrali o jeden bod, takže o motiváciu máme určite postarané. Navyše, ak vyhráme, skončíme určite na treťom mieste, čo je náš cieľ. Do zápasu preto pôjdeme určite s maximálnou energiou a ideme sa pobiť o víťazstvo. Vieme, že to nebude ľahké, ale chceme predviesť opäť dobrú obranu, ako v posledných dvoch zápasoch a hrať na 100 percent,” povedal tréner Svitu Róbert Ištvánik. 

Aktuálne info: Skvelých 20 minút v Prievidzi zabezpečilo Patriotom víťazstvo v základnej časti, druhýkrát v osemdesiat ročnej histórii klubu. Priamy postup do semifinále tiež znamená, že najbližší súťažný zápas odohrajú Patrioti až o štrnásť dní, kedy na domácej palubovke privítajú lepší tím z dvojice na 4. a 5.mieste. O tom, či vyzve už istý piaty Lučenec Svit, alebo Inter sa rozhodne až dnes. Levičania si dnes budú chcieť s chuťou zahrať a dobre sa naladiť na vrchol sezóny. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Patrioti nastúpia v kompletnom zložení. 

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Ladislav Bartoš

Na čo sa zamerať: Na levickej strane na to, kto sa naladí najlepším spôsobom na play off. Čo sa týka Svitu, tak bude zaujímavé sledovať, kto sa bude snažiť potiahnuť tím k výhre a zaisteniu 3. miesta. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice