3x Majster Slovenska - 2011 & 2018 & 2022
1x Víťaz Slovenského pohára - 2019
1x Víťaz Alpe Adria Cup - 2022
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevičanov preverí pred semifinále play off Svit

9. apríla 2021

Patriotov Levice čaká záverečná previerka pred semifinále play off Niké SBL, v poslednom kole základnej časti privítajú doma Iskru Svit. 

Niké SBL – 42. kolo (sobota 10. apríla o 18.00 h):

Patrioti Levice – Iskra Svit

K zápasu: Levice sa len druhýkrát v histórii klubu stali víťazom základnej časti Niké SBL a tak môžu ísť do posledného kola s uvoľneným pocitom. Všetko rozhodol triumf v Prievidzi (80:78) a zaváhanie Spišských Rytierov v Handlovej. To však neznamená, že nie je o čo hrať, pretože ešte stále môžu prehovoriť do boja o 3. – 4. miesto, o ktoré bojuje práve ich sobotňajší súper. Tréner Michal Madzin má šancu dať priestor hráčom z lavičky, aby sa ideálnym spôsobom naladili na semifinále play off. Platí to napríklad o Martinovi Bachanovi, ktorý sa vrátil do zápasového diania po takmer 5-mesačnej prestávke. „Čaká nás posledný zápas základnej časti, ktorý si chceme hlavne užiť, keďže sa nám podarilo už v Prievidzi spečatiť prvé miesto. Svit je veľmi nepríjemný súper, s viacerými dobrými individualitami. My sa chceme prezentovať tímovým výkonom a ukončiť základnú časť víťazstvom,“ vyhlásil krídelník Levíc Martin Bachan. 

Svit má na dosah tretiu priečku a čo je hlavné, všetko má len a len vo svojich rukách. „Podtatranci“ si výrazne pomohli, keď v priebehu pár dní zdolali dvakrát Inter Bratislava (87:71 a 83:78). Druhou výhrou zároveň zlomili viac ako 9-ročnú „kliatbu“ bratislavskej Eurovia arény. Iskra plánuje pokračovať vo víťaznom ťažení, ak by si svoje terajšie umiestnenie udržala, tak je jasné, že v prvom kole play off by si zmerala sily s Prievidzou. „Posledný zápas hráme na palubovke Levíc, kde sme v tejto sezóne dvakrát prehrali o jeden bod, takže o motiváciu máme určite postarané. Navyše, ak vyhráme, skončíme určite na treťom mieste, čo je náš cieľ. Do zápasu preto pôjdeme určite s maximálnou energiou a ideme sa pobiť o víťazstvo. Vieme, že to nebude ľahké, ale chceme predviesť opäť dobrú obranu, ako v posledných dvoch zápasoch a hrať na 100 percent,“ povedal tréner Svitu Róbert Ištvánik. 

Aktuálne info: Skvelých 20 minút v Prievidzi zabezpečilo Patriotom víťazstvo v základnej časti, druhýkrát v osemdesiat ročnej histórii klubu. Priamy postup do semifinále tiež znamená, že najbližší súťažný zápas odohrajú Patrioti až o štrnásť dní, kedy na domácej palubovke privítajú lepší tím z dvojice na 4. a 5.mieste. O tom, či vyzve už istý piaty Lučenec Svit, alebo Inter sa rozhodne až dnes. Levičania si dnes budú chcieť s chuťou zahrať a dobre sa naladiť na vrchol sezóny. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Patrioti nastúpia v kompletnom zložení. 

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Ladislav Bartoš

Na čo sa zamerať: Na levickej strane na to, kto sa naladí najlepším spôsobom na play off. Čo sa týka Svitu, tak bude zaujímavé sledovať, kto sa bude snažiť potiahnuť tím k výhre a zaisteniu 3. miesta. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice