5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLLevičania vyhrali v prestrelke nad Spišiakmi

24. decembra 2023

Levičania zvládli duel proti Spišiakom a pripísali si na konto trináste víťazstvo v Niké SBL. V útočne ladenom zápase veru bolo na čo pozerať. Už v prvej desaťminútovke padlo 52 bodov a strelci nepoľavili ani v ďalšom priebehu zápasu. Patrioti predviedli /napriek snehovej kalamite/ veľmi slušne zaplnenej hale niekoľko parádnych zakončení. Domáci tím kontroloval priebeh zápasu, niekoľkokrát narástol náskok Levíc na dvadsaťbodový rozdiel a hoci Spišiaci bojovali, na úspech v tomto dueli to nestačilo. Patrioti majú v stredu voľno, najbližšiu sobotu sa predstavia doma proti Handlovej v súboji prvých dvoch tímov tabuľky.

Patrioti Levice – Spišskí Rytieri 105:90 (28:24, 27:16, 23:22, 27:28)

Patrioti: Wheeler 34, Adaway 26, Howard 15, Abrhám 13, Benson 12 (Bojanovský 4, Kováč 1, Chaban, Krajčovič a Solčánsky 0)

Rytieri: Smith 29, Kigab 23, Pipkins 16, Fusek 4, Mrviš 2 (Juríček a Reeves po 5, Antoni 4, Hlivák 2)

1400 divákov

TH: 20/16 – 12/10, Fauly: 16 – 20, Trojky: 15 – 12, Rozhodovali: Zubák, Ženiš, Karnay

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: “V tomto zápase padlo veľa bodov. Bol to určite atraktívny zápas pre divákov. Bolo cítiť, že akonáhle sme sa odpútali, tak Spišská stále prišla do skóre a do stavu. Do posledných minút sme boli v strehu, ale som rád, že sme to pred Vianocami zvládli. Prajem každému pekné sviatky.”

David Abrhám, hráč Patriotov: “Konečne skóre odrzrkadluje to, že to bol ofenzívny zápas, čiže naši fanúšikovia musia byť nadšení. Splnili sme to, čo sme chceli a spokojní si môžeme ísť užívať sviatky.”

Teo Hojč, tréner Rytierov: “Chcem zagratulovať Leviciam k výhre. Bol to veľmi útočný basketbal. My sme dali síce 90 bodov, čo je dobré pri takomto súperovi, ale naša obrana nestála za nič. Nechali sme rozohrať ich najlepších hráčov, nezvládli sme ich zastaviť. Levice ukázali, že niektorí ich hráči sú na našu ligu nadpriemerní a tú kvalitu teraz ukázali. Všetkým prajem šťastné a veselé Vianoce. My si ideme teraz oddýchnuť a potom sa zavrieť do haly, aby sme mohli spraviť niečo na ihrisku a aj mimo neho.”

Viktor Juríček, hráč Spišiakov: “Myslím si, že konečný výsledok nezodpovedá zápasu. Z našej strany veľmi zlý zápas, myslím, že niekde je problém. Už polovicu sezóny sa hľadáme a stále nie a nie nájsť riešenie.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice