5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaPatrioti vyrážajú do Česka s trojicou „posíl“

16. júna 2020

Levickí Patrioti sa už niekoľko týždňov intenzívne pripravujú na nový ročník SBL. V rámci prvého bloku prípravy cestujú do Česka na prípravné zápasy, kde na nich čaká Brno a reprezentačný tím do 24 rokov.

V oboch prípadoch je to pre „žlto-zelených“ prestížna konfrontácia, keďže sa v týchto dňoch pripravuje len hŕstka klubov, respektíve reprezentačných kolektívov. Pre zverencov trénera Michala Madzina to bude zároveň možnosť otestovať doterajší progres v príprave. Do Česka vycestujú aj tri „posily“, konkrétne z Lučenca sa Patriotom podarilo zapožičať duo Simeon Jackuliak a Ján Zorvan, doplnené o odchovanca klubu a aktuálne hráča Petržalky Juraja Boócza. „Tešíme sa na zmenu prostredia a spestrenie tréningového procesu. Je to netradičné obdobie na prípravné zápasy, ideme do nich z plného zaťaženia, čo bude pre hráčov určite nezvyčajné. Chceme si z chuti zahrať a zabaviť sa basketbalom. Súperi sú viac ako zaujímaví a verím, že sa basketbalovo presadíme,“ povedal pred zápasmi tréner Levíc.

Prvou previerkou bude v stredu 17. júna o 15.00 h dobre známy zástupca českej najvyššej súťaže mmcité1 Basket Brno. Patrioti sa s týmto klubom stretli už v prechádzajúcom ročníku Alpsko-jadranskom pohára, v oboch prípadoch vzišli z duelov víťazne. O Brne bolo prednedávnom výrazné počuť v médiách, novým spolumajiteľom klubu sa stala izraelská spoločnosť True Player Group, ktorá je z polovice vlastnená rodinou Davida Blatta. Kolektív okolo trénera Lubomíra Růžičku plánuje pomýšľať na vyššie méty, čoho dôkazom bolo angažovanie reprezentačného rozohrávača Viktora Půlpána. „Našim spoločným cieľom je postupnými krokmi vytvoriť z nášho klubu dobrú značku, ktorá bude robiť radosť našim fanúšikom. Chceme tiež vrátiť brnenský mužský basketbal späť na predné pozície ligy,“ uviedol generálny manažér klubu Michal Jimramovský. Podobne ako Levice, tak aj Brno začalo s prípravou na novú sezónu, keďže má k dispozícii väčší počet hráčov. Dobrou správou pre fanúšikov je, že stretnutie odvysiela v priamom prenose internetová televízia tvcom.cz. Zápas môžete sledovať na tomto odkaze.

O deň neskôr tiež o 15.00 h, ale za zatvorenými dverami sa Levičania popasujú s reprezentačným výberom Česka do 24 rokov. Hlavný kouč tímu Ronen Ginzburg si v Nymburku v týchto dňoch testuje viacerých potenciálnych adeptov na reprezentačný dres. K dispozícii má hráčov z americkej NCAA a tiež z domácej najvyššej súťaže. „Našou prioritou pri hľadaní súpera na priateľský zápas bolo, že nechceme hrať s českým súperom. Hráči sa navzájom stretávajú v priebehu ligy a nebolo by to až také oživenie. V dobe, kedy sme kemp pripravovali, tak žiadna z okolitých federácií ešte naplno nefungovala a nemala pripravené letné programy pre takú vekovú skupinu hráčov. Prešli sme na klubovú scénu, kde sme hľadali partnera. Mali sme informácie, že Levice mieria do Česka, tak sme toho využili k priateľskému zápasu. Podmienkou Levíc bol bezproblémový prechod hraníc tam a späť, čo už našťastie teraz nie je problém,“ vyjadril sa pre oficiálnu stránku Českej basketbalovej federácie manažér národného tímu Michal Šob.

Autor: Michal Duchovič

Foto: Facebook

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice