4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLJe to tu, začína finále!

22. apríla 2022

127 zápasov nás doviedlo k vrcholu Niké SBL v sezóne 2021/2022 – finále. Na ligový trón môže zasadnúť iba jeden. Budú to Levice alebo Lučenec? Séria na štyri víťazstvá štartuje už v sobotu 23. apríla o 18.00 h. 

Niké SBL – 1. zápas finále (sobota 23. apríla o 18.00 h):

Patrioti Levice – BKM Lučenec

K zápasu: Levičania minimálne vyrovnajú konečné umiestnenie z predchádzajúceho ročníka, prirodzene by ale radi vystúpili na najvyšší stupienok. Po zvládnutí semifinálovej série so Spišskými Rytiermi si veria aj na Lučenec. S týmto súperom majú však paradoxne najhoršiu bilanciu v tejto sezóne. Ak rátame prípravné obdobie, tak dokonca negatívnu – 2 výhry a 3 prehry. “Lučenec bol našim súperom hneď v prvom kole a vždy sme ho teda mali na začiatku každej štvrtiny základnej časti, takže už prešiel určitý čas od nášho posledného stretnutia. Tímy sa už nemenili. Myslím si, že po 5 vzájomných zápasoch, ak rátame aj prípravné stretnutie, tak vieme, čo môžeme jeden od druhého očakávať. Je to finále, bude to o tom, kto sa s tým dokáže lepšie popasovať a zvládnuť dané veci v daný deň,” uviedol tréner Patriotov Michal Madzin. Vo väčšine semifinálových zápasov mu chýbala dvojica Šimon Krajčovič a Viktor Juríček. To, či budú k dispozícii už na úvodné finálové stretnutie, je v tejto chvíli otázne. S nimi alebo bez nich, “žlto-zelení” zatiaľ dokázali v play off vyhrávať. “Lučenec je veľmi nepríjemný súper. Hrá úplne odlišným tímom, ako Spišská Nová Ves. Hrajú veľmi rýchlo a americkým štýlom – veľa behania, veľa streľby. Mohli sme to vidieť aj v sérii s Komárnom, že tam padalo mnoho bodov. Našim cieľom bude toto zastaviť. Dúfam, že sa s tým vysporiadame. Mali sme vo svojej sérii nejaké problémy, ale verím, že Lučenec dokážeme zastaviť,” prezradil levické krídlo David Abrhám

Už teraz je to pre Lučenčanov najúspešnejší rok od príchodu do najvyššej súťaže. Po zisku Slovenského pohára majú šancu aj na majstrovský titul, po roku sa tak môže zopakovať double jedného klubu. Úspešný koniec semifinálovej série s Komárnom im navyše dodal potrebné sebavedomie do finálových bojov, pre mnohých to ale bude premiéra v dueloch o najjagavejší ligový kov. “Stačí sa pozrieť na tabuľku a hneď viete, akého kvalitného súpera proti sebe máme. V tejto sezóne v SBL zatiaľ dominovali a stali sa víťazom Alpsko-jadranského pohára. Je to múdre, disciplinované, talentované a kádrovo široké družstvo. Majú dobrého trénera a veľmi dobrú kombináciu kvalitných legionárov, s reprezentantmi Slovenska,” vyjadril sa kouč Lučenca Daniel Sokolovsky. Tieto dva tímy sa naposledy stretli na konci januára, Lučenec vtedy zdolal Levice v rámci 22. kola celkom hladko – 76:62. Odvtedy oba kluby získali po jednej trofeji a kozmetickými zmenami prešli aj súpisky družstiev. “Myslím si, že bude rozhodovať momentálna herná pohoda a forma tímov. Nakoľko sa oba tímy poznáme, bude záležať od toho, kto bude ako pripravený, urobí menej chýb, bude viac koncentrovaný a disciplinovaný. Ten potom bude môcť pomýšľať na víťazstvá,” povedal krídelník BKM Lukáš Bolek

Aktuálne info: Napísaného už bolo dosť, je čas pustiť sa do boja o ligový titul! Atmosféra v tíme Patriotov je dobrá, hráči sa už nevedia dočkať úvodného rozskoku zápasu. O titul si to rozdáme so súperom, s ktorým hráme dlhodobo extrémne vyrovnané zápasy doma aj vonku. Čaká nás zrejme dlhá, takticky vyšperkovaná séria so skvelou kulisou v oboch športových halách. Poďme teda na to!

Informácie pre fanúšikov: Záujem o vstupenky je veľký a už v tejto chvíli je jasné, že dnešný duel bude sledovať najvyššia návšteva v sezóne. Vstupeniek je ale stále dostatok, zakúpiť si ich môžete do 15.00 hodiny v Sýpke u Patriotov a potom od 17.00 hod. v pokladni športovej haly. Nenechávajte si príchod do ŠH na poslednú chvíľu, vyhnete sa radom pri vstupe, ako aj pri parkovaní. Na parkovanie odporúčame využiť plochy pri futbalovom štadióne, alebo. pri Tescu. Vstupné je 5,-Eur /od 7 rokov/, permanentky SILVER na play-off neplatia!
Prvých 50 fanúšikov má pivo v bufete športovej haly grátis. Dnes nás čaká vystúpenie tanečnej skupiny Unlimited, na FB Patrioti Levice prebieha zdieľačka o super strelu, kde môžete vyhrať bicykel v hodnote 500,-Eur od predajne Život s bicyklom, alebo tiež vstupenku na vystúpenie Lúčnice v Leviciach. Ak prídete skôr, v reštaurácii Quatro /50m od ŠH/ si môžete pochutiť na grilovaných špecialitách.
Chýbať nebude fanshop a tiež žltý tlieskač pre každého fanúšika. Dnes totiž budeme potrebovať žlté peklo na podporu Patriotov!

Na vstup do ŠH už nie je potrebné rúško.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Tomáš Doušek

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice