4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLDruhú štvrtinu základnej časti začíname doma s Prievidzou

16. novembra 2019by Laci Garaj

Patrioti Levice štartujú druhú štvrtinu základnej časti Slovenskej basketbalovej ligy pred domácim publikom, v 10. kole privítajú basketbalistov Prievidze. 

Patrioti Levice – BC Prievidza

Športová hala, sobota 16. novembra o 18.00 h – štatistický prenos video prenos

Delegácia rozhodcov: Anton Šarišský, Marek Turčin, Richard Sirocký

Patrioti majú stále isto v pamäti dve udalosti, už bradatú šnúru prehier v Prievidzi a nešťastnú prehru s klaksónom doma proti Lučencu. Oba tieto faktory by mali zverencov trénera Michala Madzina motivovať k tomu, aby druhú štvrtinu základnej časti odštartovali úspešne. Aktuálne šieste miesto v tabuľke totiž nie je umiestnením, na ktoré by verejnosť a levickí fanúšikovia boli zvyknutí. Navyše, doma zatiaľ majú zápornú bilanciu (1 výhra a 2 prehry). Pomôže “žlto-zeleným” k naštartovaniu týždňová prestávka? “Čaká nás ťažký a dôležitý zápas. Náš herný prejav sa zlepšuje, musíme sa vyvarovať hlúpym chybám a byť koncentrovaní po celý čas. Teším sa a verím, že si do haly nájde cestu veľa fanúšikov a užijú si zápas,” vyjadril sa kapitán tímu Šimon Krajčovič. 

Prievidza stúpa tabuľkou smerom nahor, čoraz lepší herný prejav sa odzrkadľuje aj na výsledkoch. V predchádzajúcom kole ukončila domácu neporaziteľnosť Iskry Svit, keď celkom hladko uspela pod Tatrami. “Hornonitrania” navyše zaberajú v defenzíve, momentálne majú druhú najlepšiu obranu v lige. V Leviciach sa pokúsia získať tretiu výhru v rade. “Odviedli sme dobrú prácu v poslednom kole, keď sme vyhrali vo Svite. Teraz je pred nami ďalší silný súper na svojej palubovke – Levice. Proti Lučencu prehrali šťastnou strelou v poslednej sekunde, čo bolo určite pre nich šokom, hlavne doma. Urobia všetko, aby proti nám uspeli, aj kvôli tomu, že s nami v prvom kole prehrali. V prvom rade, budeme sa snažiť hrať dobrý basketbal, pokúsime sa zopakovať koncentráciu a disciplínu zo stretnutia vo Svite, vytvoriť ešte väčší tlak na Levice a pokúsiť sa získať výhru,” uviedol kouč Prievidze Tihomir Bujan. 

Z tábora „žlto-zelených“: Prvý voľný týždeň v sezóne využili Patrioti na krátku regeneráciu v Kúpeľoch Dudince, ako aj na tréningový proces, ktorý bol zameraný na najbližšieho súpera z Prievidze. Odhodlanie vrátiť súperovi prehru z úvodného duelu je v tíme veľké. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Patrioti nastúpia na zápas v plnej sile.

Pokladne sa otvárajú tradične o 17.00 hodine. Na klubovej facebook stránke prebieha tipovačka o 2 vstupenky na koncert Rytmusa v Unity Clube. 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice