5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrípravaDo Levíc príde Brno s hviezdnym Patrikom Audom

21. augusta 2020

Po troch týždňoch v príprave prichádza pre Patriotov prvý krst ohňom. V sobotu 22. augusta o 17.00 h otestuje ich formu a kondíciu zástupca českej najvyššej súťaže mmcité1 Basket Brno.

Po necelých dvoch mesiacoch si tak opäť preveria sily spriatelené kluby. V júnovej konfrontácii zvíťazili Patrioti na palubovke Brna 95:77. Odvtedy sa samozrejme mnohé zmenilo, oba celky skompletizovali svoje kádre. Veľkú pozornosť vzbudzoval v predchádzajúcich týždňoch zástupca českej Kooperativa NBL.

Ambiciózny klub zlákal do svojho družstva viaceré zaujímavé tváre, nepochybne veľkým úlovkom bol zisk reprezentačného pivota Šimona Puršla zo Svitáv. Okrem toho sú súčasťou Brna aj ďalší členovia českého národného výberu – Radek Farský a Viktor Půlpán. Na pozíciu asistenta trénera sa im podarilo zlákať jednu z legiend českého basketbalu – Luboša Bartoňa. Fanúšikov Levíc určite zaujme meno Richarda Bálinta na brnenskej súpiske, ide o syna ex-trénera „žlto-zelených“ Petra Bálinta.

Na omladenej súpiske zatiaľ chýbajú legionári, no česká časť družstva má rozhodne svoju kvalitu. Navyše sa k ním aktuálne pridala jedna významná posila, minimálne do štvorice prípravných zápasov zasiahne jedna z kľúčových postáv ťaženia Česka na minuloročnom svetovom šampionáte v Číne – Patrik Auda. Odchovanec Brna má od novej sezóny pôsobiť v japonskej Jokohame, zatiaľ však čaká na víza do krajiny. „V prvom rade som moc rád, že tu môžem trénovať a to v situácii, kedy som nemohol odcestovať do zahraničia. Rozhodol som sa odohrať prípravné zápasy, pretože si myslím, že mi to môže pomôcť v príprave na novú sezónu v Japonsku. Predsa len, jedna vec je trénovanie a druhá je zahrať si aj zápasy. Keď nemôžem byť v Japonsku, tak chcem z prípravy v Brne získať čo najviac,“ vyjadril sa Auda pre oficiálnu klubovú webstránku.

Hráči mmcité1 už majú za sebou aj dva prípravné duely, nad zástupcom druhej najvyššej súťaže Pískom zvíťazili 105:72 a triumfom sa skončil aj duel s Ostravou (77:74). Patriotov čaká teda na úvod už celkom rozbehnutý súper, čo tréner Michal Madzin vidí určite ako výhodu: „Tešíme sa, že si letnú prípravu spestríme už aj prvým prípravným zápasom. Príde k nám súper, ktorý počas leta avizoval obrovské zmeny smerom k ataku na najvyššie pozície a je lákadlom si s Brnom zmerať sily. Verím, že si z chuti zahráme a uvidíme už aj útržky toho, čím sa budeme chcieť postupne prezentovať.“

Aktuálne info: Patrioti sa už nevedia dočkať úvodného prípravného duelu, po troch týždňoch tvrdej prípravy. Hoci Brno patrí k najčastejším zahraničným súperom nášho tímu, v oboch družstvách sa toho veľa zmenilo a tak zápas naberie nový náboj. Do tréningového procesu sa vo štvrtok vrátil Martin Bachan, v sobotu však ešte pravdepodobne do hry nezasiahne. Zvyšok tímu je zdravotne v poriadku. Aj počas polčasovej prestávky si môžete rezervovať v kancelárii klubu permanentku na novú sezónu.
Po zápase Vás radi privítame v Sýpke u Patriotov, na mieste kde sa bude pri dobrom pive debatovať nielen o basketbale.

Dôležité informácie pred zápasom:  

Žiadame fanúšikov, aby v športovej hale dodržiavali nasledujúce nariadenia:

  • vstup do športovej haly bude povolený len s rúškom /rúško bude možné zakúpiť si na pokladni/
  • pri vstupe bude potrebné dezinfikovať si ruky
  • sedenie bude možné v každom druhom rade, tak ako bude vyznačené na sedadlách
  • počas augusta je povolená 50% kapacita hľadiska
  • pokladne sa otvárajú o 16.00 hod. Nenechajte si príchod na poslednú chvíľu, vyhnete sa tak dlhším radám

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice