PrípravaPrehra Patriotov na úvod prípravných zápasov

22. augusta 2020by Laci Garaj

Patrioti Levice sa presunuli z tréningov do zápasového nasadenia. V prvom prípravnom stretnutí pred novým ročníkom prehrali s českým mmcité1 Basket Brno 67:80.

Prvý prípravný zápas Patriotov pred novou sezónou sa nezačal práve najlepšie, čo možno pripísať tomu, že Brno je už v inej fáze prípravy. Aj preto po piatich minútach prehrávali domáci 5:15. Postupom času sa herný prejav zlepšoval, výrazne pomohla šnúra siedmich bodov v rade. Hostia sa však mohli oprieť o vysokú úspešnosť streľby, vďaka nej vyhrali prvú štvrtinu 27:19. Druhá 10-minútovka priniesla vysoké tempo, no aj veľký počet chýb na oboch stranách. „Žlto-zelení“ ťahali za kratší koniec, Brno hralo sebavedomo a svoj náskok navyšovalo. Po prvom polčase prehrávali zverenci trénera Michala Madzina 33:48.

Po prestávke pokračoval pre divákov vskutku atraktívny basketbal. Levičania sa zmenami v hre a prestriedaním snažili urobiť niečo so zápasom, ale manko sa im darilo znižovať len v krátkych časových úsekoch. Český celok mal totiž navrch, čo dokumentoval vedení 61:46 po 30 minútach. V záverečnej štvrtine Patrioti mierne ožili, zlepšená obrana im priniesla stiahnutie manka na jednociferný rozdiel. Koncovka však patrila súperovi, ktorý si bezpečne ustrážil cestu za víťazstvom.

Patrioti Levice – mmcité1 Basket Brno (ČR) 67:80 (19:27, 14:21, 13:13, 21:19)

Levice: Juríček 19, Krajčovič 13, Wade-Chatman 8, Bojanovský 5, Volárik 2 (Danielič 10, Abrhám 5, Chaban 3, Černokojev 2, Adámik, Pažický, Szabó a Špaňo 0)

Brno: Puršl 17, Farský 15, Půlpán 5, Krakovič a Nečas po 2 (Auda 14, Nehyba 9, Jokl 8, Kozina 5, Bálint 3, Křivánek a Musil po 0)

TH: 18/11 – 15/11, Fauly: 19 – 21, Trojky: 8 – 7, Rozhodovali: Tomašovič, Doušek, Izák

Povedali po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: „Bolo vidieť, že Brno je čo sa týka zohranosti a letnej prípravy už ďalej ako sme my. Myslím si však, že tento zápas bol pre nás prospešný vo viacerých veciach, na ktorých budeme musieť teraz popracovať.“

Šimon Krajčovič, hráč Levíc: „Bol to pre nás prvý prípravný zápas, kedy sme mali proti niekomu hrať šancu 5 na 5. Vedeli sme, že to nebude pekný zápas a bude tam veľa chýb. Na to sme sa však nesústredili. Išli sme hlavne do toho, aby sme hrali tvrdo a snažili sa postupne eliminovať chyby, ktoré robíme. Vieme, na čom máme pracovať. Musíme pokračovať tvrdo v tréningoch. Myslím si, že to splnilo účel.“