5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyDavid Abrhám zostáva Patriotom

31. júla 2023

Spojenie David Abrhám a Patrioti Levice sa počas tohto leta nepretrhlo, 26-ročné krídlo podpísalo s úradujúcim majstrom nový kontrakt.

Reprezentant Slovenska je s drobnou prestávkou súčasťou „žlto-zelených“ od roku 2020 a po obhajobe víťaznej trofeje dlho nerozmýšľal nad tým, či v tíme bude pokračovať: „V Leviciach som ako doma. Som rád, že budem súčasťou družstva od začiatku leta. Rozhodne sa ideme koncom septembra pokúsiť zopakovať, ak nie prekonať úspech z minulého roka v kvalifikácii Ligy majstrov. A potom samozrejme obhajoba majstrovského titulu, ale to je ešte veľmi ďaleko.“

Abrhám sa vrátil do Levíc v polovici decembra 2022, v rozbehnutom ročníku a v nabitom programe zápasov mal ťažší rozbeh, ale miesto v družstve trénera Michala Madzina si zastal. V 34 stretnutiach mal priemer 6,4 bodu, 1,5 doskoku a 1,6 asistencie na zápas. Na konci sezóny pridal do svojej zbierky už tretí majstrovský titul. „Podpisom Davida zostáva kompletná slovenská kostra tímu z minulej sezóny, čo je dobrá správa. Vieme presne, čo môžeme od neho očakávať a jeho rozum, skúsenosti a využitie na viacerých obvodových pozíciách, nám veľa možností, či už obranne alebo útočne,“ prezradil tréner Patriotov Michal Madzin.  

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice