Príprava1. deň Golden Eagle Cupu: Levice s tesnou prehrou proti Domžale

23. septembra 2019by Patrioti Levice
ge_cup_19_sobota

Patrioti Levice odštartovali účinkovanie na Golden Eagle Cupe tesnou prehrou 69:75 so slovinským Helios Suns Domžale.

Domžale síce otvorilo stretnutie šnúrou šiestich bodov v rade, ale Patrioti sa po počiatočnej nervozite otriasli a začali mať mierne navrch. Zo stavu 8:16 sa razom dostali do vedenia 22:16, „žlto-zelených“ ťahal v tejto fáze Hill. Domáci napokon vyhrali úvodnú štvrtinu 22:19. V druhej časti pokračoval vyrovnaný basketbal, mnoho krásy však nepriniesol a body pribúdali len pomaly. Levice však boli na tom o čosi lepšie, do šatní išli za stavu 39:35 v ich prospech.

Do druhej polovice stretnutia vstúpil lepšie slovinský celok, ale Patrioti sa neustále držali na dostrel. Po dlhšom čase aj viedli, pred záverečnou 10-minútovkou bol stav 52:49. Lenže v štvrtej štvrtine sa rozstrieľal Radovič, vďaka čomu dostal Domžale do kľúčového trháku. V jednom momente viedli hostia aj o 12 bodov, ale to ešte Levičania predviedli takmer dokonalú stíhaciu jazdu. V jednom momente to bolo o jednom útoku, ale Konjevič v koncovke poistil triumf slovinského celku „Žlto-zelení“ vstúpili do turnaja prehrou 69:75 s Domžale.

Patrioti Levice – Helios Suns Domžale 69:75 (22:19, 17:16, 13:14, 17:26)
Levice: Perovič 15, Hot 12, Hill 11, Bojanovský 4, Bachan 0 (Kirves 15, Žiak 12, Danielič a Volárik 0)
Domžale: Radovič 17, Šantelj 12, Florveus 10, Pelko 8, Oman 2 (Konjevič 12, Kneževič a Mahkovič po 7, Bratec a Kralj 0)
TH: 16/11  – 14/10, Fauly: 20 – 19, Trojky: 6 – 7, Rozhodovali: Hudec, Margala, Turčin

Povedali po zápase:
Michal Madzin, tréner Levíc: „Veľmi dobrý súper v príprave. Museli sme riešiť veľa silných zbraní, nie vždy sa nám to podarilo podľa našich predstáv. V útoku nám trochu chýbala ľahkosť, ale bol to prvý duel pred domácimi divákmi. Myslím si, že nám to dnes trochu zväzovalo ruky.“