5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLAdaway úspešnou trojkou zostrelil Prievidzu

26. novembra 2023

Po náročnej ceste z Fínska, bez dvojice zranených rozohrávačov a proti motivovanému a oddýchnutému súperovi, nastúpili Patrioti prvýkrát v sezóne v základnej zostave s Danom Chabanom. V Prievidzi sa hral divácky atraktívny zápas, družstvá sa striedali vo vedení a hoci oba tímy išli aj do mierneho trháku, súboj rozhodla až dramatická koncovka. V nej mali viac šťastia Patrioti, keď po zahodených trestných hodoch domáceho Croucha, rozhodol dve sekundy pred koncom úspešnou trojkou Jalen Adaway. 

Povedali po zápase:

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: “V prvom rade gratulujem Leviciam k neskutočnému výkonu, ku ktorému sa hecli. Vieme, že ako tím majú individuálnu kvalitu, celý týždeň sme sa na to pripravovali. Nepostrážili sme si obranný doskok, oni mali 13 útočných doskokov, čo je strašne veľa, a to sme sa pripravovali, že ich musíme preskákať. Na konci sme nedoskočili loptu, oni doskočili faul, premenili dva trestné hody, my potom dva nie a oni bohužiaľ dali trojku s klaksónom. Na konci mali aj kus šťastia, ale bohužiaľ, mali sme to vo vlastných rukách a pokazili sme si to sami.”

Lukáš Bolek, hráč Prievidze: “Myslím, že tento zápas nebol o tej koncovke, pretože Levice, aj keď sú bez dvoch rozohrávačov, tak majú vysokú kvalitu, ktorú ukázali a iní ich hráči odohrali skvelý zápas. Myslím, že ten zápas sa mal rozhodnúť skôr, ale našimi chybami sme dali len extra silu a energiu Leviciam, no a oni to využili.”

Michal Madzin, tréner Patrioti: “Pre nás je to dôležitá výhra. Samozrejme, na konci sme mali šťastie, no i to patrí k športu. Škoda toho náskoku, ktorý sme si vybudovali a rýchlo sme oň prišli. Ale dobrý zápas, myslím pre divákov, dobrá atmosféra, plná hala. Asi vyhral šťastnejší, ale sme radi.”

Jalen Adaway, hráč Patriotov: “Bol to ťažký zápas, majú veľmi dobré prostredie a fanúšikov. Bola tu energia z oboch tímov a napokon rozhodla strela takmer s posledným klaksónom. Som hrdý na náš tím, na konci sme sa ukázali a išli sme si po výhru.”

BC Prievidza – Patrioti Levice 81:82 (16:12, 21:26, 24:24, 20:20)

Prievidza: Crouch 19, Milner a Rhodes po 14, Belikov 9, Bolek 7 (Taylor 18, Kincel a Lukáč 0)

Patrioti: Adaway 19, Howard a Wheeler po 12, Chaban 6, Kováč 3 (Abrhám 24, Bojanovský 6, Pažický 0)

TH: 13/6 – 20/14, Fauly: 19 – 19, Trojky: 11 – 10, Rozhodovali: Kúkelčík, Margala, Karnay

Divákov: 1728

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice