5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AAC“Žlto-zelení” vyzvú vicemajstra Rakúska

16. októbra 2019

Patrioti Levice využijú krátku ligovú prestávku na to, aby odohrali ďalšie stretnutie v rámci Alpsko-jadranského pohára. Zverenci trénera Michala Madzina sa v rámci A-skupiny predstavia na palubovke vicemajstra Rakúska Swansu Gmunden. “Žlto-zelení” si môžu v prípade úspechu výrazne pomôcť pri postupe zo skupiny.

2. kolo A-skupiny Alpsko-jadranského pohára 2019/2020:

Swans Gmunden (Rak.) – Patrioti Levice

Volksbank arena, streda 16. októbra o 18.30 h – štatistický prenos video prenos

“Labute” z Gmundenu sú nováčikom v Alpsko-jadranskom pohári, na pohárovú scénu sa vrátili po 11-ročnej odmlke. Klub patrí v Rakúsku do úzkej špičky, čo potvrdil druhým miestom v predchádzajúcom ročníku. Okrem toho sa v sezóne 2018/2019 dostal do finále Rakúskeho pohára a Rakúskeho superpohára. Levice tak budú mať dočinenia s kvalitným družstvom. Swans koučuje fínsky kouč s reprezentačnými skúsenosťami Anton Mirolybov. K dispozícii má káder, v ktorom hrajú prím domáci basketbalisti. Bohaté skúsenosti majú reprezentanti Rakúska Enis Murati, Benedikt Güttl či Daniel Friedrich. Zostavu Gmundenu vhodne dopĺňa dvojica zámorských legionárov Jordan Loveridge a Javion Oguneyemi. Najbližší súper Patriotov navyše prežíva úspešný vstup, v rakúskej najvyššej súťaži zatiaľ neokúsil chuť prehry a s bilanciou troch výhier je na čele tabuľky. Počas víkendu uspel na palubovke St. Pöltenu po výsledku 85:74. K tomu treba pripočítať aj víťazný začiatok v Alpsko-jadranskom pohári, v Brne zvíťazili 84:79. “Dlhú cestu absolvujeme povzbudení výhrou v lige. Verím, že nám to pomôže byť ešte viac nabudení, no aj dostatočne uvoľnení a sebavedomí. Hráme však proti tímu, ktorý ešte v tejto sezóne neprehral, čo značí, že nás čaká náročná úloha,” povedal pred zápasom kouč Levíc Michal Madzin. 

“Žlto-zelení” pomýšľajú v Alpsko-jadranskom pohári na druhý dvojbodový zisk u súpera, čím by výrazne zvýšili postupové šance z A-skupiny. Družstvo okolo kouča Michala Madzina ide do Rakúska vo víťaznej nálade, v lige sa totiž dočkal prvého triumfu v novom ročníku. Ten prišiel na Hornej Nitre, konkrétne v Handlovej a bol po veľkom obrate. Duel s Baníkom sa totiž dlho nevyvíjal v ich prospech, ale málo vídanou šnúrou 26:0 v poslednej štvrtine otočili zápas na svoju stranu. Zo psychologického hľadiska dôleežité víťazstvo, bude preto zaujímavé sledovať, či na neho nadviažu aj v Gmundene. “Tešíme sa na ďalšiu zahraničnú konfrontáciu, určite to bude pre nás dobrá skúsenosť. Ideme s cieľom vyhrať. Chceme nadviazať na herný prejav z konca posledného zápasu v Handlovej a budovať na tom ďalej,” prezradil kapitán tímu Šimon Krajčovič. 

Z tábora “žlto-zelených”: Patrioti sa do dejiska zápasu presunuli už v utorok. Po šiestich hodinách v autobuse absolvovali večerný tréning v miestnej Volksbank aréne. Gmunden, nachádzajúci sa na brehoch jazera Traunsee, je jedným z najatraktívnejších turistických centier v Rakúsku. Nás však privítal v hmle a v sychravom počasí. Plne sa však sústredíme na večerný zápas, v ktorom chceme uspieť. V tíme vládne veľmi dobrá atmosféra a tešíme sa na ďalšiu medzinárodnú konfrontáciu. Zdravotný stav našich hráčov je dobrý a všetci sú pripravení nastúpiť do stretnutia.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice