5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

AAC„Žlto-zelení“ chcú opäť hrať Alpsko-jadranský pohár

12. júna 2019
levice-aac-5rok

Levickí Patrioti sa chcú konfrontovať aj v nasledujúcom ročníku s basketbalovou Európou. Vedenie klubu preto opäť poslalo prihlášku do Alpsko-jadranského pohára, ktorého súčasťou sú od samotného vzniku súťaže.

„Žlto-zelení“ patria k najúspešnejším účastníkom súťaže, počas štvorročnej existencie sa dvakrát predstavili vo štvrťfinále a v jednom prípade si zahrali semifinále, respektíve finále. V nedávno skončenom ročníku vypadli Levičania tesne pred finálovými bránami, keď v dvojzápase nestačili na chorvátske Škrljevo. „Vedeniu súťaže sme odoslali prihlášku so záujmom pôsobiť v Alpsko-jadranskom pohári aj v sezóne 2019/2020. Doterajšie štyri roky pôsobenia v súťaži berieme ako veľkú skúsenosť. V predchádzajúcej sezóne sme mali v základnej skupine veľmi silné tímy Děčína a Körmendu, čo bola skvelá konfrontácia, povedal by som na úrovni Európskeho pohára FIBA, len nie za tak náročných podmienok, aké stanovuje FIBA pre účasť v jej pohároch. Preto chceme byť aj piaty ročník súčasťou Alpsko-jadranského pohára. Teší nás, že je každým rokom o súťaž väčší záujem a sme zvedaví, aké tímy sa do neho prihlásia tento rok. Evidujeme záujem väčšiny tímov z predchádzajúcej sezóny, pokračovať aj v ročníku 2019/20. Samozrejme, treba doriešiť niektoré technické záležitosti. Na vedenie súťaže sme avizovali našu nespokojnosť s úrovňou rozhodovania v niektorých zápasoch. Boli by sme radi, aby zápasy viedli iba rozhodcovia z najvyšších domácich súťaží vo všetkých krajinách, tak ako sme to robili my, na Slovensku. Podľa informácií ktoré máme, vedenie súťaže pracuje na hlavnom partnerovi pre súťaž a jednou z tém augustového stretnutia pri žrebovaní nového ročníka, má byť aj otázka rozhodcov,“ uviedol generálny manažér klubu Ladislav Garaj.

V piatom ročníku Alpsko-jadranského pohára by sa opäť malo predstaviť 16 klubov z viacerých krajín. Družstvá čaká skupinová fáza, následne vyraďovacia časť, v oboch prípadoch sa hrá systémom doma-vonku. Prihlášky do súťaže je možné podať do 23. júna, v auguste by sa mal uskutočniť žreb skupinovej fázy. V sezóne 2018/2019 sa celkovým víťazom súťaže stal maďarský Egis Körmend, súper Patriotov v skupine.

Autor: Michal Duchovič
Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice