4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreZápisník z Antalye 1.

24. septembra 2023

Nie je to každý deň, nie je to bežná vec, v našich zemepisných šírkach, je to stále niečo výnimočné. Levickí Patrioti si druhý rok po sebe zahrajú kvalifikáciu Ligy Majstrov.

V sobotu večer sa Patrioti presunuli letecky z Viedne do známeho tureckého letoviska Antalya, kde sa tento rok odohrajú všetky tri kvalifikačné turnaje basketbalovej Ligy Majstrov. V skupine, v ktorej figurujú aj Levičania, sú ešte ďalší siedmi majstri svojich krajín: Larnaka /Cyprus/, Benfica Lisabon /Portugalsko/, Kalev/Cramo /Estónsko/ TSU Tbilisi /Gruzínsko/ Peja /Kosovo/, Norrkoping /Švédsko/ a Bakken Bears /Dánsko/. Len jeden z týchto tímov sa dostane do elitnej spoločnosti Ligy Majstrov, potrebuje na to tri víťazstvá a jeho meno sa dozvieme v piatok večer.

Všetky tímy sa ubytovali v hoteli Innvista vo štvrti nazývanej Belek. Patrioti pricestovali na miesto kvôli časovým posunom letu až krátko pred druhou hodinou v noci, personál hotela ale trpezlivo čakal s večerou na náš príchod. Celkovo je starostlivosť a ochota organizátorov zatiaľ na veľmi vysokej úrovni. Na dnešných raňajkách sme stretli niekoľko známych tvárí, naši bývalí hráči Tanel Kurbas a Mikhel Kirves budú na turnaji bojovať v drese Kaleva.

Autobusom sme sa doobeda presunuli do hotelového komplexu, kde už na prvý pohľad na vyložených fotkách bolo jasné, že v ňom trénovalo niekoľko top tureckých basketbalových tímov na čele s víťazmi Euroligy Efes Istanbul. Štyri moderné hracie plochy a posilňovňa skrášľovali tento športový rezort. Vonku už medzitým stúpala teplota na 37 stupňov, na čo sme v našich končinách zvyknutí len minimálne.

Po dobrom obede sa časť tímu vydala schladiť k moru, čo prišlo chalanom určite vhod ako osvieženie, či regenerácia. O 20.30 hod začal večerný tréning tímu, tento krát už v hale, kde na Patriotov čaká zajtra prvé vystúpenie na turnaji. Krásny športový komplex Gloria Sports Arena je niečo, čo sa v našich končinách vidí len výnimočne. Športová hala umiestnená v komplexe síce nie je žiadna veľká aréna, spĺňa ale základné požiadavky na kvalifikačný turnaj BCL.

Nedeľný program Levičanov tak skončí opäť neskoro večer. Po tréningu je na programe večera a potom už len oddych. Je to ale skvelá príprava na pondelok, keďže súboj Patriotov proti Larnake je na programe až o 21.30 hod. miestneho času /20.30 hod. nášho času/ na čo nie sme u nás príliš zvyknutí. 

Zápasový deň si viac priblížime zajtra….

 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice