5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreKvalifikácia Ligy Majstrov štartuje už dnes!

25. septembra 2023

Deň, na ktorý čakali všetci fanúšikovia Patriotov a slovenského basketbalu je tu. Po roku sa Levičania vracajú do kvalifikačných bojov o lukratívnu skupinovú fázu basketbalovej Ligy Majstrov. Pred rokom spôsobili žlto-zelení pri svojej premiérovej účasti na tomto podujatí dva príjemné šoky pre basketbalovú Európu. Podarilo sa im zdolať vicemajstra Maďarska a majstra Fínska, skončili až vo finále kvalifikácie proti tímu „z inej dimenzie“ domácej Malage.

Teraz je pred Levičanmi úloha bojovať v majstrovskej vetve kvalifikácie, kde ich v prvom kole čaká aktuálny majster z Cypru, AEK Larnaka. Päťnásobný cyperský šampión je miernym favoritom tohto zápasu podľa bookmakerov, to však budú chcieť Patrioti, podobne ako pred rokom zmeniť.

Levičania odcestovali na kvalifikačný turnaj v kompletnej zostave s trinástimi hráčmi. Do hry dnes nezasiahne Samuel Solčánsky, ktorý má mierne zdravotné problémy, zvyšok tímu je pripravený nastúpiť. „Zdravotný stav v tíme je dobrý, do hry sa vracia David Abrhám, okrem „Solča“ sú všetci hráči pripravení nastúpiť“, povedal tréner Patriotov Michal Madzin. Hoci basketbalová sezóna len začína a informácie o súperoch sa zháňajú podstatne ťažšie, Levičanom sa predsa len podarilo vyskautovať svojho súpera. „O súperovi sa nám podarilo získať dosť informácií, ďakujem všetkým, ktorí nám k tomu pomohli. Myslím si, že sme v príprave urobili maximum, teraz je to už len na chlapcoch, aby to dokázali preniesť do zápasu,“ dodal kouč Levičanov.

S blížiacim sa začiatkom zápasu rastie napätie aj medzi samotnými hráčmi. Tí si dnes na obed ešte ľahko zatrénovali a po poobednom odpočinku ich čaká súboj, pre nás v netradičnom neskorom čase o 21.30 hod. miestneho času (20.30 nášho času). „Chalani sú motivovaní a 100% pripravení. Tešíme sa na zápas. Vieme, že hráme nezvyčajne neskoro, s tým ale nič nespravíme, musíme sa tomu prispôsobiť. Na zápas sa tešíme, vieme, že súper hrá veľmi fyzický basketbal, spravíme všetko čo bude v našich silách pre postup,“ dodal Ben Kováč.

Na palubovke to bude dnes zaujímavá konfrontácia dvoch herných štýlov. Kým hra Patriotov je v tejto sezóne dosť závislá na streľbe z diaľky, náš súper hrá veľmi fyzický basketbal s dôrazom pod oboma košmi. Larnaka dokázala pred pár dňami uspieť v domácom super pohári, keď zdolala tím Anorthosis Famagusta 60:58. Súpera bodovo potiahol Taveion Hollingsworth s 20 bodmi. Zaujímavosťou je, že  Larnaka vystrelila za celý zápas len 11 trojbodových striel, kým Levičania proti Spišiakom pálili za tri body až 43 krát.

Zápas v Gloria Sports Arena štartuje o 20.30 hod. nášho času.
Patriotov bude na mieste hnať dopredu zhruba päťdesiat členná skupina priaznivcov.

Naživo ho môžete sledovať na televízii JOJ Šport napríklad u nás, v Sýpke u Patriotov v spoločnosti ďalších fanúšikov.
Rezervácia stolov na tel. č. 0917 380 863.

Fanúšikovia, ktorí sú priamo v Antalyi a cestovali cez Áčko travel, alebo sa nahlásili vopred klubu, budú mať vstupenky zabezpečené priamo pred halou. Vstupenky na mieste sa predávať nebudú, všetci ostatní využite online predaj tu.

20.30h. PATRIOTI LEVICE – AEK LARNAKA
Štvrťfinále kvalifikačného turnaja FIBA Basketball Champions League 2023/24 – Majstrovská vetva

Štatistický prenos
Live Stream YouTube
Priamy prenos JOJ Šport / JOJ Play

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice