5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLVo vyrovnanom derby triumf Komárna

14. januára 2024

Veľmi vyrovnané a poriadne hlučné derby zvládli v závere zápasu lepšie domáci hráči. Patrioti sa opäť neuveriteľne trápili v streľbe za 3 body, keď dokázali premeniť len 2 z 23 trojbodových pokusov, kým domáci trafili 13 trojok. Zápas bol od úvodu vyrovnaný, družstvá sa striedali vo vedení a ešte aj po troch desaťminútovkách bol stav zápasu 58:58. V záverečnej časti hry akoby došla úzkej zostave Patriotov energia, čo domáci tím využil a vypracoval si mierny náskok, ktorý si udržal až do konca zápasu.

BC KOMÁRNO – PATRIOTI LEVICE 76:70 (24:24, 18:17, 16:17, 18:12)

Komárno: Gilbreath a Markovič po 19, Bernard 11, Volárik 10, Walker 7 (Páleník 8, Nuhu 2, Danielič a Foltín 0)

Patrioti: Howard 18, Wheeler 17, Adaway 16, Abrhám 11, Kováč 2 (Bojanovský 6, Chaban 0)

TH: 13/5 – 16/14, Fauly: 18 – 18, Trojky: 13 – 2, Rozhodovali: Ženiš, Margala, Turčin

Povedali po zápase:

Miljan Čurovič, tréner Komárna: “Posledné dva týždne sme využili na tréning a to sa oplatilo. Vytvorila sa fantastická tímová chémia a energia, čo dokazuje aj výsledok tohto zápasu. Aj chalanom v kabíne som povedal, zdolali sme úradujúceho majstra, je to pre nás veľká vec, avšak nesmieme zaspať na vavrínoch. Chceme pokračovať v nastolenom trende, s rešpektom ku každému súperovi. V stredu ideme do Prievidze, chceme sa dôkladne pripraviť na toto stretnutie. Ďakujem fanúšikom za vytvorenú atmosféru, cítili sme sa ako v play off, hralo sa nám výborne a bez ich podpory by sme ťažko vyhrali.”

Bryant Bernard, hráč Komárna: “Skvelé víťazstvo pre nás, mali sme úžasnú energiu od našich fanúšikov, rovnako sme sa povzbudzovali navzájom ako tím. Je to pre nás dôležitý triumf.”

Michal Madzin, tréner Patriotov: “Gratulujem Komárnu k víťazstvu, v kľúčových momentoch dali dôležité 3-bodové strely, ktoré sme my, naopak, nevedeli premeniť. Tesný zápas, ktorý mohol skončiť na obe strany, ale bojovali sme. Ďakujem aj našim fanúšikom, vytvorili vynikajúcu atmosféru a povzbudzovali nás aj počas nepriaznivého stavu a po zápase poďakovali za bojovný výkon.”

Ben Kováč, hráč Patriotov: “Vedeli sme, ako vstupujeme do zápasu, že budeme oslabení s malou rotáciou. Chýbalo nám nejako energia na ihrisku, bojovali sme, ale na konci sme nechali Markovičovi, dobrému strelcovi, ľahké strely. Ťažko sa hrá na palubovke Komárna, najmä ak im dáš náskok, ktorý potom musíš dobiehať. Musím pochváliť Komárno, padali im strely, nám padli iba 2 trojky, čo je nezvyčajné, nakoľko sme skôr strelecký tím. Teraz nás čakajú 4 domáce zápasy, ktoré musíme vyhrať.”

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice