4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLVo Svite rozhodli ľahké straty, aj ťažké strely domácich

22. októbra 2023

To, že Patriotov nebude vo Svite čakať nič jednoduché, bolo už pred zápasom jasné. Iskra hrá v úvode súťaže veľmi dobre, navyše mala dlhú prestávku a na zápas sa mohla zodpovedne pripraviť. „Vedeli sme, že súboje vo Svite sú vždy ťažké. Domáci boli namotivovaní, hnala ich dopredu plná hala. Hoci sme prehrali, nemyslím si, že sme hrali zle. Urobili sme v zápase niekoľko chýb, ktoré nás stáli víťazstvo,“ zhodnotil duel David Abrhám, ktorý sa po jednozápasovej pauze vrátil do zostavy Levíc.

Veru, naplnená Iskra aréna videla v sobotu podvečer veľmi zaujímavý duel. Oba tímy chceli bodovať naplno a ukázali túžbu po víťazstve. Domáci viedli po polovici zápasu rozdielom šiestich bodov 40:34. „Myslím si, že zápas rozhodol prvý polčas. Na oboch stranách palubovky prišli situácie, ktoré vieme vyriešiť lepšie, ako sme ich vyriešili dnes. A tieto momenty práve dali súperovi energiu a ukázali mu, že to môže proti nám zvládnuť a uspieť“, opísal tréner Patriotov Michal Madzin situácie, v ktorých sa zápas mohol zlomiť na stranu Levičanov, ale prišli v nich jednoduché straty, alebo zlé rozhodnutia.

Po prestávke išiel domáci tím až do desaťbodového vedenia a s Patriotmi to nevyzeralo v tých momentoch dobre. Aj napriek tomu sa Levičania dokázali do zápasu vrátiť a o výsledku sa rozhodovalo až v samotnej koncovke. „Doháňali sme bodové manko, ale podarilo sa nám v závere vrátiť do zápasu. Hráči Svitu majú individuálnu kvalitu. Padli im fakt ťažké strely, niektoré aj pod časovým tlakom. Mali sme v závere šancu na obrat, chýbali už ale aj sily a niektoré situácie sme mohli vyriešiť lepšie”, dodal David Abrhám, ktorý odohral v zápase 20 minút a zaznamenal počas nich 10 bodov.

V momentoch, keď sa zápas lámal, premenili domáci strelci, aj napriek dobrej obrane Patriotov, niekoľko veľmi ťažkých striel, čo potvrdil aj levický tréner. „Boli tam v druhom polčase momenty, keď sme sa dostali na 2-3 bodový rozdiel a domáci trafili po našej dobrej obrane fakt ťažké strely. Tam nášmu tímu nemôžem nič vyčítať, boli sme tam, kde sme mali byť, ale súper to jednoducho trafil z veľmi ťažkých pozícií pod časovým tlakom“.

Patrioti majú krátky čas na vydýchnutie, už o pár dní je tu totiž  dlho očakávaný duel proti Legii Varšava. „Máme za sebou ťažký týždeň, dve vyrovnané koncovky a veľa cestovania. V nedeľu si vydýchneme a od pondelka sa už budeme sústrediť na stredajší duel. Ja verím tomu, že v stredu nás poženie plná hala a bude skvelá búrlivá atmosféra. Som o tom presvedčený, že máme na to, aby ten zápas dopadol veľmi pozitívne pre nás”, dodal na záver David Abrhám.

Len pripomíname, že vstupenky na stredajší duel proti Legii Varšava sú v predaji v Sýpke u Patriotov, alebo online na tomto odkaze.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice