5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Slovenský pohárVeľké finále Slovenského pohára je tu!

18. februára 2023

Prvé veľké finále sezóny 2022/2023 je tu, o trofej pre víťaza Slovenského pohára si zahrajú Levice a Svit. Komu sa podarí rozšíriť zbierku klubových úspechov?

Final Four Slovenský pohár 2022/2023 – finále (sobota 18. februára, 18.30 h):

Patrioti Levice – Iskra Svit

K zápasu: Cesta oboch družstiev do finálového súboja v Lučenci bola iná, nielen z pohľadu výsledkov, ale aj priebehu. Patrioti sa chceli pozviechať z dvoch ligových prehier a ani proti Spišským Rytierom nezačali ideálne. Postupne sa dostali do tempa a k výkonu, ktorým sa prezentovali v predchádzajúcich týždňoch. “Nálada bude určite výborná. Na druhej strane vieme, že k tomu, aby sme boli maximálne šťastní, ešte vedie jeden krok. Času na oddych a prípravu je minimum, ale verím, že nájdeme v sebe srdce a bojovnosť tiež vo finálovom zápase. Svit je veľmi ťažký súper, budeme potrebovať všetky sily, aby sme dokázali zastaviť všetky ich zbrane. Verím, že budeme bojovať a urobíme maximum, aby sa nám to podarilo,” prezradil tréner Michal Madzin. V súboji dvoch tabuľkovo najlepších tímov Niké SBL ideálne zvládli záver, keď záverečných 100 sekúnd zápasu vyhrali 6:0. Najskôr sa im podarilo otočiť duel na svoju stranu a na samom konci ubrániť potrebné útoky. Na palubovke tak mohla vypuknúť veľká radosť z postupu do finále a možnosti zahrať si o víťaznú trofej. Pre Levičanov to je štvrtá možnosť získať Slovenský pohár, zatiaľ majú v tomto smere bilanciu 1-2. “Chceme vyhrať Slovenský pohár. Pamätám si, ako sme so Svitom hrali doma. Je to run-and-gun tím, hrajú s mnohými Američanmi, ale verím tomuto tímu,” uviedol Devon van Oostrum.

Svit to mal v semifinále o čosi jednoduchšie, proti domácemu Lučencu si v druhej štvrtine vybudoval dvojciferný náskok, ktorý s drobnými odchýlkami dokázal úspešne kontrolovať až do poslednej sekundy. “Medvede” dokázali dotiahnuť postup do finále v 6-člennej rotácii, z tohto pohľadu bude zaujímavé sledovať, ako na tom budú z pohľadu energie. “Každý, kto vyhrá v zápase Levíc so Spišskými Rytiermi, bude favoritom vo finále, ale neplánujeme sa vzdať bez boja. Sme radi, že máme pred sebou finálovú skúšku, takže uvidíme, aké to bude,” vravel bezprostredne po stretnutí kouč Oleg Meleščenko. Minimálne z pohľadu formy pokračuje Iskra v tom, s čím sa prezentuje v Niké SBL v uplynulom období. Ako je na tom podtatranský klub z pohľadu finálových zápasov Slovenského pohára? Štyrikrát vzišli z neho víťazne, v piatich prípadoch bol súper nad ich sily. “Je to pocta byť vo finále. Zápas s Lučencom bol prvým krokom, ideme vždy krok po kroku. Sme pripravení na to, čo sa nás čaká,” dodal T.J. Atwood. 

Aktuálne info: Fanbus odchádza z parkoviska Domu Športu o 15.45 hod. a zaplnený do posledného miesta. Vstupeniek bude na mieste dostatok aj pre všetkých Vás, ktorí sa do Lučenca chystajú autami. Poďme spolu zabojovať o prvú trofej v sezóne! 

Delegácia rozhodcov:
  • Zdenko Tomašovič, Marek Kúkelčík, Peter Ženiš
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice