5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV úvodnom stretnutí nového roka cestujeme do Lučenca

5. januára 2021

Patriotov Levice čaká náročný vstup do nového kalendárneho roka, v 25. kole Slovenskej basketbalovej ligy cestujú do Lučenca, kde ich čaká dôležitý duel o dva body. 

SBL 2020/2021 – 25. kolo (streda 6. januára o 18.00 h):

BKM Lučenec – Patrioti Levice

K zápasu: Lučenčania majú tiež problémy s nevyrovnanými výsledkami v poslednom období. Dve prehry v rade ich mierne vzdialili od vedúcej ligovej dvojice. Naposledy hrali “Novohradčania” v závere roka 2020, zo zápasu s Interom Bratislava si napokon odvážali iba 1 bod (59:68). Zlou správou pre trénera Petra Jankoviča je to, že sezóna sa predčasne skončila pre Američana Mikea Hollowaya jr., tou dobrou je fakt, že jeho krajan DeAngelo Isby už bude k dispozícii do zápasového nasadenia. “Moje očakávania do nadchádzajúceho zápasu s Levicami sú také, ako do každého stretnutia. Chceme vydať zo seba maximum a dúfať, že to bude stačiť na víťazstvo. Teším sa na to, ako si zahrám,” vyjadril sa Isby.

Návrat Borisa Bojanovského do zostavy Patriotov, bol hnacím motorom pre celé družstvo. Asi lepšie ani nie je možné popísať jeho prínos, ktorý sa udial v priamom súboji o prvé miesto so Spišskými Rytiermi (89:85). S jeho pomocou zvládli Levičania priamu bitku o prvé miesto a opäť si vytvorili menší náskok. Lenže žreb je neúprosný, teraz ich čaká ďalšie družstvo z vrchných poschodí tabuľky. Kouč Michal Madzin by už mal mať k dispozícii aj novú posilu na súpiske – Tre’Dariusa McCalluma. Vonku v Lučenci to nebude ľahký zápas, ale pokiaľ chceme potvrdiť našu pozíciu lídra ligy, tak tam musíme vyhrať,” prezradil Bojanovský. 

Aktuálne info: V krátkej pauze od posledného zápasu bol priestor na vydýchnutie, ale aj na zapojenie nového hráča do nášho herného systému. Tre McCallum absolvuje dnes ostrú premiéru v zeleno-žltom drese, samozrejme na to, aby sa dostal do plnej kondície po 15 dňoch strávených v karanténe, bude ešte nejaký ten čas potrebovať. Okrem dlhodobo zranenej dvojice Bachan – Pažický, bude mať trénerské duo po dlhom čase k dispozícii kompletný tím. V Lučenci nás čaká náročný duel, na ktorý sa ale tešíme. Naživo  sledovať ho môžete na huste.tv.

Kto píska: Marek Kúkelčík, Anton Šarišský, Stanislav Bara

Na čo sa zamerať: Práve duel nových tvárí v tímoch môže byť zaujímavý. Kto bude mať výraznejší “impact” pri svojej premiére – DeAngelo Isby alebo Tre’Darius McCallum?

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice