4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV poslednom kole príprava na play-off

5. apríla 2024

Na Patriotov čaká posledný zápas základnej časti Niké SBL, ktorý už nemôže zmeniť ich postavenie, ani postavenie ich súpera BKM Lučenec. To však ale neznamená, že nebude o čo hrať! Levičania totiž už o 6 dní vyzvú Lučenec v 1. kole play-off a tak bude zaujímavé sledovať, ako oba tento fakt zoberú a čo sa v tomto zápase bude diať.

Pozitívnou správou z tábora Patriotov je, že po minulotýždňovej maródke počas derby, sa do hry postupne vracajú zranení hráči. Do hry v súboji proti Lučencu nezasiahne iba Draško Kneževič, trojica Wheeler, Kováč a Pažický už bude pripravená nastúpiť. Levičania si uvedomujú, že by nebolo dobré ukázať súperovi cestu, akou by mohli Patriotov v play-off trápiť a preto chcú základnú časť súťaže ukončiť víťazstvom. “Tešíme sa na náš posledný domáci zápas, ktorý bude už túto sobotu. Veríme, že ukončenie základnej časti prebehne v dobrej atmosfére a s víťazstvom na konci,” povedal pred zápasom Rob Howard.

Lučenec mal výraznejšie zápasové voľno, čo mu umožnilo dobiť baterky a vyladiť veci pred začiatkom play off. Najskôr si samozrejme otestuje svojho štvrťfinálového súpera a určite bude chcieť zlepšiť dojem, ako tomu bolo po stretnutí v Spišskej Novej Vsi (69:101). Cenný skalp úradujúceho majstra by v tomto smere bol viac ako vítaným bonusom.  Naposledy sa oba tímy stretli začiatkom februára a Patrioti vyhrali duel až po predĺžení 98:94.

Duel sa začína už o 17.30 hod. Pred športovou halou si môžete opäť pochutnať na skvelých trdelníkoch od nášho partnera Klaudiusa Németha. Na parkovanie využite odstavné plochy pri futbalovom štadióne (ul. Podjavorinskej), alebo pri OC Tesco. V polčasovej prestávke nás čakajú súťaže a darčeky pre oslávencov.

17.30 PATRIOTI LEVICE – BKM LUČENEC

Delegácia rozhodcov: Stanislav Bara, Eduard Uhrin, Vladimír Karnay

Niké TVlivestats

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice