4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

1. ligaV nedeľu štartuje 1. liga mužov

30. septembra 2019
ŠBK_Junior_Patrioti_Levice

Prvoligovú premiéru si už v nedeľu odbije nový tím ŠBK Junior Patrioti Levice. Spoločné družstvo Patriotov a mládežníckeho klubu ŠBK Junior Levice vzniklo s cieľom zabezpečenia prechodu mladých hráčov z juniorskej do mužskej kategórie, čo bol v posledných rokoch problém nielen levického basketbalu, ale väčšiny klubov na Slovensku. Preto sa oba kluby dohodli na spoločnom projekte tímu v 1.lige. Keďže ide o pilotný projekt, prvá sezóna sa berie ako štartovacia a ide v nej hlavne o to, ako správne nastaviť či už tréningový proces, alebo ďalšie súvisiace činnosti s týmto tímom. Trénerom družstva bude Ladislav Lutovský.
Základnú os tímu bude tvoriť trojica mladých hráčov tímu Patriotov: Martin Danielič, Patrik Adámik a Samo Volárik, do družstva budú hosťovať traja juniori: Daniel Chaban, Samuel Szabó a Dominik Špaňo. Zvyšok tímu budú tvoriť bývalí hráči Levíc, či už z mladších ročníkov, alebo aj zo starších, ktorí dlhodobo hrávali za B-tím Patriotov v minulosti. Na súpiske by sa mohlo objaviť takmer dvadsať mien.
Vzhľadom na nabitý program Patriotov, veľa priestoru na spoločné tréningy v príprave nebolo. Družstvo sa tak bude spoznávať a zohrávať za pochodu. Hlavným cieľom nie sú výsledky, ale minutáž a vyhratie sa pre mladých hráčov.
Zápasy 1.ligy mužov majú ako hrací deň určený nedeľu, práve z dôvodu, aby sa súťaž nekrižovala so zápasmi SBL a juniorskou ligou. Na úvod súťaže čaká na Levičanov domáci súboj s tradičným účastníkom súťaže MŠK Iskra PetržalkaHrať sa bude o 14.00 hodine v Dome Športu. Vstup na zápas je voľný.

Ako sme už informovali, náš prvoligový tím bude nositeľom loga Región Tekov, ktorý bude promovať na krásnych dresoch od spoločnosti A4ka.

Súťaž sa hrá systémom Západ – Východ. Okrem Levičanov hrá v skupine Západ aj Petržalka, P.Bystrica, Nitra, Žiar nad Hronom a Štart Bratislava. Po odohratí zápasov systémom každý s každým sa vytvoria dve nadstavbové skupiny a súťaž vyvrcholí systémom Final-4.

Ďalší program Levičanov v októbri:

13.10 Levice – Považská Bystrica
20.10 Žiar nad Hronom – Levice
27.10 Levice – ŠKP Bratislava

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice