4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV Lučenci o získanie finálového brejku

27. apríla 2022

Dianie vo finálovej sérii Niké SBL sa v stredu presúva do Lučenca, kde domáci “pelikáni” plánujú zabudnúť na nevydarený vstup a vyrovnať stav série na 1:1. Patrioti z Levíc cestujú vo väčšej pohode a sú odhodlaní utrhnúť v boji o titul na rozdiel dvoch duelov. Ktorej strane sa podarí zrealizovať predzápasový plán?

Niké SBL – 2. zápas finále (streda 27. apríla o 18.00 h):

BKM Lučenec – Patrioti Levice

/stav série – 0:1/

K zápasu: Levičania v podstate vzhľadom na okolnosti, dokonale zvládli vstup do finálovej série. Dlho sa nevedelo, či bude k dispozícii kapitán tímu Šimon Krajčovič, ten napokon bol na palubovke viac ako viditeľný, ale absentovalo trio Martin Bachan, Viktor Juríček a Eduard Kotásek. Ich status pre stredajšie stretnutie je v tejto chvíli neznámy. Víťazstvo o 18 bodov (76:58) dodalo vicemajstrovi mentálnu pohodu, ale cesta k ďalšiemu úspechu nebude podľa trénera Michala Madzina taká jednoduchá: “Musíme zostať na zemi. Čaká nás úplne iný a hlavne nový zápas, v úplne inej atmosfére. Pripravíme sa a opäť budeme bojovať. O tom to bude.” Patrioti predčili svojho rivala v bitke o titul vo všetkých dôležitých herných aspektoch, najmä pod košom a vo využívaní strát. Je však jasné, že takýto scenár sa v Lučenci asi opakovať nebude. “Z našej strany to bude to isté, musíme hrať rozumne v útoku a využívať naše silné stránky. Hlavné bude kontrolovanie rýchleho protiútoku a doskoku. Treba sa pripraviť na agresívnu obranu a tiež búrlivú atmosféru. Ideme do Lučenca 100-percentne koncentrovaní. Vieme, že tam nám diváci nepomôžu a bude to my proti všetkým,” myslí si kapitán Levíc Šimon Krajčovič. 

Lučenčania ako víťaz Slovenského pohára a tretí tím po základnej časti, rozhodne zaostali v úvodnej finálovej bitke za očakávaniami. V plnej sile zaznamenali len 58 bodov, čo je najhorší ofenzívny výkon “pelikánov” v aktuálnom ročníku. Výsledkový tlak je momentálne na ich strane, preto jednoznačným cieľom bude nepustiť súpera vo finále k trháku. “V druhom finálovom zápase očakávam, že sa nám podarí limitovať útočný doskok súpera. Verím, že si lepšie budeme posúvať loptu a ostatné už potom príde,” vyjadril sa kouč Daniel Sokolovsky. Jeho zverenci majú čo naprávať pred vlastnými fanúšikmi, ale ako táto sezóna už neraz ukázala, tak vždy dokázala prísť z lučeneckej strany rázna odpoveď. Takýto scenár si želajú všetci, vrátane krídelníka Lukáša Boleka: “Bude to ďalší náročný duel. Ide o to, aby sme sa vrátili k tomu, čo sme predvádzali celú sezónu. Bude to len o tom, ako my dokážeme reagovať na nepriaznivý výsledok. Je to len 0:1.”

Aktuálne info: Pozitívnou informáciou pred dnešným duelom je návrat Martina Bachana do zostavy. Rotácia trénerskej dvojice Madzin – Lutovský sa tak rozšíri o jedného hráča, čo môže zohrať významnú úlohu, keďže únava v oboch tímoch bude postupom času narastať. Levičania doladili niektoré detaily zo sobotného duelu. Ak budú chcieť domáci tím aj publikum nechať chladnými, musia zachytiť úvod druhého zápasu. Nízke skóre jednoznačne sedí viac nášmu tímu a preto by nebolo dobré púšťať sa do streleckej prestrelky so súperom, zvlášť nie na jeho palubovke.
Do Lučenca sa chystá zhruba 70 fanúšikov Patriotov, čo je skvelá správa pre náš tím. Všetkým prajeme šťastnú cestu a žiadame ich o slušné správanie sa v autobuse, ako aj v športovej hale. Všetci, ktorí cestujú na dnešný zápas, budú mať prednostné práva na rezerváciu miest na zápas číslo 4 v Lučenci. Zároveň ale v prípade nevhodného správania budú z nasledujúcich výjazdov vylúčení. 

Kto píska: Marek Kúkelčík, Peter Ženiš, Martin Margala

Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice