5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV jarmočnom zápase vyzveme Žilinu

18. októbra 2019

V rámci štvrtého kola Slovenskej basketbalovej ligy čaká Patriotov Levice tzv. jarmočný zápas, v dueli proti Žiline sa pokúsia vybojovať prvý triumf pred domácim publikom.

Patrioti Levice – BK Slávia Žilina

Športová hala, sobota 19. októbra o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Tomáš Doušek, Roman Lamoš

Zverenci trénera Michala Madzina sa dočkali počas uplynulého víkendu prvého víťazstva v novom ročníku, keď po veľkom obrate uspeli na palubovke Handlovej. Krátke ligové voľno navyše využili k ďalšej konfrontácii v rámci Alpsko-jadranského pohára, v rakúskom Gmundene však ťahali za kratší koniec, napokon prehrali 76:85. V Leviciach to bude tzv. jarmočný zápas, čo priláka do miestnej športovej haly veľký počet priaznivcov. “V sobotu hráme proti tímu so skúsenými hráčmi, ktorí idú tvrdo po ofenzívnom doskoku. Musíme preto dobre čistiť priestor pod košom a hrať fyzicky. Inak však musíme hrať našu hru a hrať kolektívne,” prezentoval svoj názor rozohrávač Levíc Marty Hill. 

Žilinu čaká v novej sezóne prvý duel na palubovke súpera. “Šošoni” cestujú do Levíc so stopercentnou bilanciou, doma totiž zdolali Spišskú Novú Ves a naposledy aj Svit (92:81). Hráči Slávie zatiaľ predvádzajú ofenzívne ladené výkony, musia sa však vyhnúť stratám koncentrácie. Tie totiž môžu niekedy stáť zápas. “Na zápas do Levíc sa tešíme. Mali sme určité zdravotné problémy, ale verím, že do zápasu to bude v poriadku. Levice patria k najlepším tímom ligy s vysokými ambíciami. V predchádzajúcej sezóne sme tam odohrali dobré zápasy, preto pevne verím, že tak bude aj teraz, s tým rozdielom, že chceme priniesť dva body do Žiliny. V príprave sme až na jeden zápas doma, odohrali všetky ostatné vonku. Aj táto skúsenosť by nám v zápase mohla pomôcť,” zamyslel sa tréner Žiliny Ivan Kurilla. 

Z tábora „žlto-zelených“: Patrioti sa vrátili z rakúskeho Gmundenu vo štvrtok nad ránom, poobede nasledoval ľahký výklus a regenerácia. V piatok ich čakala príprava na náročný sobotný duel, v ktorom sa budú spoliehať aj na hlasitú podporu z hľadiska. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Patrioti by mali nastúpiť v plnej sile.

Na jarmok býva na basketbale v Leviciach tradične plný dom, preto si príchod do športovej haly nenechajte na poslednú chvíľu. Pokladne sa otvárajú o 17.00 hod.

Partnerom zápasu je mesto Levice. Na facebookovej stránke Basketbal Levice môžete súťažiť a získať zaujímavé ceny.

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice