5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV jarmočnom zápase s cieľom vrátiť sa na víťaznú cestu

14. októbra 2022

V jarmočnom zápase čaká na Patriotov Levice v 4. kole Niké SBL Iskra Svit. Pred “žlto-zelenými” je jasný cieľ, vrátiť sa späť na víťaznú cestu. 

Niké SBL 2022/2023 – 4. kolo (sobota 15. októbra):

Patrioti Levice – Iskra Svit (18.30 h)

K zápasu: Patrioti prišli uplynulý víkend ako posledný tím o nulu v kolónke prehier. Absencia rozohrávača Draška Kneževiča sa ukázala ako citeľná pre tím trénera Michala Madzina. Do úvodného zápasu Európskeho pohára FIBA sa síce vratil po takmer dvoch mesiacoch H’enri Wade-Chatman, ale ani on nezabránil domácej prehre s bulharským Balkanom Botevgrad. Majster má teraz pred sebou jasný cieľ, v rámci tzv. jarmočného zápasu sa vrátiť na víťaznú vlnu. “Po dvoch prehrách v rade sa chceme vrátiť späť na víťaznú cestu. Potrebujeme byť proti Svitu 100-percentne koncentrovaní. Náš súper hrá špecifickú obranu a útok, na to treba byť pripravení. Dúfam, že víťazstvo zostane doma,” vyhlásil krídelník Miha Lapornik. 

Svit mal v podtatranskom derby strhujúci finiš proti Spišským Rytierom, ale napokon si dva body odnášal súper. Krátke voľno sa “medveďom” hodilo, po zranení sa mohol napríklad lepšie zohrať s tímom skúsený Stanislav Baldovský. Iskru zatiaľ trápia herné výkyvy, keď nedokážu niektoré lepšie momenty dotiahnuť do úspešného konca. Proti majstrovi nemajú čo stratiť, čo môže byť rozhodne výhoda. “Levice sú v tomto ročníku a aj v tomto zápase veľkým favoritom, ukázalo sa však, že nie sú neporaziteľné. Myslím si, že pokiaľ budeme hrať 40 minút koncentrovane ako tím, tak kľudne môžeme pomýšľať na víťazstvo a prekvapiť. Určite zo seba vydáme maximum,” prezradil rozohrávač Adam Monček. 

Aktuálne info: Rýchly sled zápasov pre náš tím pokračuje domácim duelom proti Svitu. Levičania sa vo štvrtok krátkym rozborom vrátili k stredajšiemu duelu, veľa času ale na to nebolo. Dnes už musia čeliť ďalšej výzve, pred odletom na Cyprus by sa radi vrátili na víťaznú vlnu. Draška Kneževiča čaká zajtra vyšetrenie kolena na magnetickej rezonancii, ktoré by malo určiť vážnosť jeho zranenia a predpokladanú dobu liečenia. Patrioti sa dnes budú spoliehať aj na podporu z hľadiska, ktorá bola vždy na tradičný levický jarmok veľká. Aj dnes teda veríme, že náš tím povedie za víťazstvom plný dom.
Štart zápasu je o 18.30 hod. pokladne sa otvárajú hodinu pred zápasom. K dispozícii bude opäť aj fanshop a premiéra “očesanej” verzie hymny Patriotov v podaní dvojice Ľavá Ruka a Da Bur.

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Jakub Izák, Richard Sirocký

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice