5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV domácom prostredí s jedinou ambíciou – vyhrať a znížiť stav finálovej série

12. mája 2023

Finálová séria sa zatiaľ vyvíja jasným smerom, bližšie k majstrovskému titulu sú hráči Komárna, keď zvládli obe doterajšie stretnutia. Do Levíc môžu cestovať so sebavedomím, na dosah je vidina mečbalu a vedenia 3:0 na zápasy. Patrioti o ničom takom nechcú ani počuť a pred domácimi fanúšikmi by radi konečne prelomili čakanie na úspech v súboji o víťaznú trofej. 

Niké SBL 2022/2023 – 3. zápas finále play off (sobota 13. mája, 18.00 h):

Patrioti Levice – BC Komárno

/stav série – 0:2/

K zápasu: Poučenie z chýb v prvej finálovom súboji bolo evidentné, ale ani u súpera z toho nebol želaný výsledok pre “žlto-zelených”. Úradujúci šampión nevyťažil z neuveriteľne dominantného nástupu, keď viedol v Komárne 15:0 a už na polčase prehrával o 12 bodov. Napokon sa vrátil do hry o víťazstvo, ale v koncovke nezachytil rozhodujúci nápor Komárna. Výsledkom bola prehra 81:87 a najmä stav 0:2 vo finálovej sérii. “Nemyslím si, že by sme si neuvedomovali stav série. Bojuje sa o každú loptu, o každé miesto na palubovke. Nie je potrebné hovoriť o nejakom nasadení, každý zápas je dôležitý, či je to teraz tretí, alebo to bol prvý, je to jedno. Musíme byť na milión percent pripravení na všetky situácie,” jasne povedal pred sobotňajším stretnutím tréner Levíc Michal Madzin. Jeho tímu to zatiaľ nejde podľa ideálov z trojbodovej vzdialenosti, taký Miha Lapornik čaká napríklad na svoj prvý úspešný pokus. V stredu rozhodovali aj výpadky v koncentrácii, čo sú rozhodne veci, ktoré sa nemôžu v sobotu opakovať, inak by sa Patrioti dostali do mimoriadne obtiažnej situácie a vidina obhajoby zlata by sa ešte viac vzdialila. Bude to ďalší fyzický zápas. Komárno bude hrať tak, ako tomu bolo doteraz. Podľa mňa sa toto stretnutie vyhrá v obrane. Už dvakrát sme za prvý polčas inkasovali cez 40 bodov, to sa nám nemôže stávať, ak chceme vyhrať proti Komárnu. Musíme limitovať ľahké body, ako boli napríklad protiútoky,” myslí si Ben Kovac. 

Cesta Komárna za druhým finálovým bodom bola oveľa náročnejšia, ale o to väčšia radosť prepukla v ich konečne zaplnenej športovej hale. “Diabli” sa vyhrabali zo 7-minútového čakania na body v úvode, prečkali aj levické nápory a v závere premenil Shane Gatling takmer všetko, čo sa mu dostalo do rúk. Herná pohoda je evidentná a vedenie 2:0 na zápasy zaslúžené. Ako však znie z mnohých strán, ešte o ničom nie je rozhodnuté. “V treťom zápase to bude najmä o koncentrácii a nemenej dôležité budú fyzické sily. Kto lepšie odpovie na fyzickú hru, zvládne viacej herných úsekov, tak bude mať väčšiu šancu na víťazstvo. Je jasné, že už tajomstvá medzi nami nie sú,” uviedol kouč Komárna Zlatko Jovanovič. Zatiaľ čo finálovému súperovi to ideálne za tri body nejde, tak pre doteraz úspešné družstvo je to jedna z kľúčových zbraní. Keď sa k tomu pridávajú viacerí lídri, tak je jasné, že sebavedomie komárňanskému tímu nechýba. Či sa im do tretice podarí uspieť, to sa ukáže v Leviciach. Ďalšia výhra by znamenala zisk finálového mečbalu. “Od soboty veru neviem, čo môžeme očakávať. Je jasné, že Levice plánujú ukázať charakter a bojovať o to, aby opäť neprehrali na domácej palubovke pred viac ako 2000 fanúšikmi. Toto je skutočné finále, bude to podobná bitka ako u nás v Komárne, ktorú rozhodne možno jedna lopta,” prezradil Luka Gašič.

Aktuálne info: V tíme je vidieť obrovské odhodlanie a túžbu vrátiť sa dnes do série víťazstvom. Samozrejme, súper dnes môže hrať uvoľnenejšie, čo môže jeho výhoda. Na našej strane ale bude vypredaná hala a energia z tribún, ktorá sa musí preniesť na ihrisko. Zdravotný stav v tíme je dobrý, do zápasu nastúpime pravdepodobne s rovnakou zostavou ako v stredu.

Organizačné pokyny: Tretí finálový zápas bude zrejme opäť vypredaný. Zhruba 80 vstupeniek bude v predaji medzi 14.00 – 16.00 v Sýpke u Patriotov, a 200 ks v pokladni športovej haly od 17.00 hodiny. Sektor hostí je už taktiež vypredaný. Dopravu a situáciu okolo športovej haly bude monitorovať polícia a usporiadateľské zložky. Na parkovanie využite odstavné plochy na ul. Podjavorinskej pri futbalovom štadióne, alebo pri OC Tesco. Nenechávajte si príchod do ŠH na poslednú chvíľu, vyhnete sa tak dlhšiemu čakaniu pri vstupoch.

Program v hale: Hymnu SR zaspieva naživo Lenka Berkešová. Čaká nás aj tanečné vystúpenie formácie Unlimited, upratovacia čata Cloetty, otvorený bude fanshop. V polčasovej prestávke sa pozrieme aj na transparenty, ktoré si pre nás prichystali najmenší fanúšikovia. Odmenené budú mladé hráčky VK Palas Levice. Patriotov budú vyprevádzať na predstavovačku mladé nádeje ŠBK Junior Levice. Pri vstupe do športovej haly budú pre fanúšikov pripravené tlieskače od Cloetty a tiež vzorka zubnej pasty Sensodyne od nášho nového partnera Haleon Levice. Prvých 50 detí, ktoré prídu na zápas v žltom, alebo zelenom dostanú vo fanshope trúbku zdarma od nášho sladkého partnera Cloetta.

Delegácia rozhodcov:
  • Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Martin Margala
Kde sledovať: 

Foto: Lukáš Droppan  

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice