5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV Bratislave o štvrté víťazstvo v rade

1. decembra 2023

V 15.kole Niké SBL cestujú Patrioti na palubovku Interu Bratislava. Hoci sme sa už všetci tešili a dúfali, že decembrový súboj v Bratislave sa odohrá na vynovených Pasienkoch, technické problémy stále ešte nedali športovej hale zelenú a tak si to tímy rozdajú opäť v prechodnom domove Interu, v telocvični na Vietnamskej ulici.

Náš dnešný súper mal v stredu voľno, naposledy zdolal doma Spišských Rytierov 84:79, keď tri štvrtiny dominoval a hostia mohutne sťahovali až v závere zápasu. “Ani tento týždeň nás neobišla nejaká choroba, ale bohužiaľ, tak to je. Asi ani do sobotného zápasu nenastúpime kompletní, ale to, pokiaľ máme informácie, ani náš súper. Levice ukázali aj naposledy proti Komárnu, akým veľmi serióznym tímom sú a teraz, keď už nehrajú Európu, budú sa plne sústrediť len na zápasy v SBL. Bol by som rád, keby sme ukázali podobný výkon ako proti Spišskej, podobnú energiu, podobnú snahu, podobnú odvahu… To nám zatiaľ bude stačiť. Nechceme sa teraz, pred zápasom, vyhrážať majstrovi, ale chceme s ním odohrať dobrý zápas. Nálada v tíme je OK a vieme, že treba odovzdať maximum a ak to dokážeme, potom uvidíme, či sa nám podarí prekvapiť majstra,” vyhlásil tréner Danilo Rakočevič.

Náš tím, aj napriek výraznej absencii na pozícii rozohrávača, zvládol vďaka heroickému výkonu celého tímu stredajšie derby na jednotku. Patrioti poslali Komárno domov s dvadsaťjeden bodovou prehrou a vyšvihli sa na prvé miesto tabuľky. V sobotu to bude ale v Bratislave úplne iný zápas. Domáci tím dokáže na svojej pôde poriadne potrápiť favorita, o čom sme sa presvedčili 2x v základnej časti v minulej sezóne. Patrioti navyše cestujú do Bratislavy bez Kaukiainena, ktorý už opustil tím, bez Kneževiča, Bachana, ako aj bez mladíkov, ktorí bojujú vo Veszpréme v medzinárodnom pohári EYBL. “Sobotňajší zápas proti Interu Bratislava bude pre nás ďalším veľkým testom. Budeme sa snažiť udržať naše nasadenie z posledných dvoch zápasov. Je pre nás kľúčové začať dobre a odohrať v dobrom nasadení celých 40 minút, pretože vždy je ťažké vyhrať na súperovom ihrisku,” vyjadril sa Aaron Wheeler.

Súboj v Bratislave štartuje o 17.00 hodine.

17.00 INTER BRATISLAVA – PATRIOTI LEVICE

LivestatsLivestream

/Delegácia rozhodcov: Martin Margala, Eduard Uhrin, Artjoms Ribakovs/

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice