5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV Bratislave o prvé miesto v Niké SBL

25. novembra 2022

Hlavnou udalosťou soboty je zápas o prvé miesto, Inter Bratislava s novou posilou vyzve majstrovských Patriotov Levice. 

Niké SBL 2022/2023 – 9. kolo (sobota 26. novembra)

Inter Bratislava – Patrioti Levice (17.00 h)

K zápasu: “Žlto-čierni” mali po úspešnom uhájení druhého miesta na Spiši (93:87) počas týždňa voľno, osemfinálové povinnosti v Slovenskom pohári si splnili už dávnejšie. Čerstvou správou je, že do súboja s Levicami pôjdu s ďalšou novou tvárou vo svojom tíme. Vedenie klubu angažovalo pod kôš 23-ročného Američana Jacka Hemphilla. Nielen jeho úlohou, ale aj ostatných bude uhájenie stopercentnej bilancie na Vietnamskej. Zvládnu to a budú v sobotu večer novým lídrom súťaže? „Musíme hrať našu hru. Zatiaľ som veľmi rád, že nech v posledných zápasoch čokoľvek súperovi padlo, vrátane ťažkých striel, tak sme sa nezložili a ďalej hrali našu hru. S tým som veľmi spokojný a dúfam, že nám to vydrží a budeme v tom konštantní. Levice budú určite veľmi motivované. Posledný ligový zápas prehrali, ale istotne sa budú chcieť víťazne naladiť na rozhodujúci zápas v Európskom pohári FIBA, ktorý odohrajú v stredu. Určite nás nepodcenia a pôjdu proti nám na 150 percent. Majú hráčov možno aj silnejších a atletickejších, no my musíme odpovedať kontaktom. Musíme ukázať, že tu nie sme náhodou a chceme súťažiť s najlepším tímom ligy. Chceme odovzdať maximum – to je náš plán. Či to bude stačiť na víťazstvo, uvidíme v sobotu okolo siedmej večer,” vyhlásil tréner Danilo Rakočevič.

Scenár so zmenou tabuľkového postavenia si Patrioti rozhodne nepripúšťajú, najmä po tom, ako doma stratili proti Lučencu víťaznú sériu (90:95). Chuť si našťastie napravili na európskej scéne, triumfom nad cyperským Keravnosom (86:80) si udržali postupovú nádej na ďalšie účinkovanie v Európskom pohári FIBA. A práve od tohto zápasu by sa chceli nadýchnuť k ďalšiemu úspešnému ťaženiu v Niké SBL, ktorého úvodným krokom je obhajoba prvej priečky. “Čaká nás zápas o prvé miesto v tabuľke proti tímu, ktorý má zaujímavú kombináciu zahraničných hráčov a dravých mladíkov. Po poslednom ligovom zápase s Lučencom si všetci uvedomujeme, že na víťazstvo môžeme pomýšľať len v prípade rovnakého nasadenia a prístupu, ako v stretnutí s Keravnosom,” uviedol rozohrávač Levíc Eduard Kotásek. 

Aktuálne info: Hoci v meste aktuálne rezonuje hlavne téma FIBA Europe Cup, Patriotov dnes čaká náročný ligový duel na palubovke aktuálne najpríjemnejšieho prekvapenia Niké SBL – Interu Bratislava. Patrioti trénovali v kompletnom zložení (bez dlhodobo zranených hráčov) iba v piatok, dnes by ale chceli v Bratislave uspieť a osamostatniť sa na čele ligovej tabuľky. V malej telocvični to však nebudú mať vôbec jednoduché, z kapacitných dôvodov nemôžu dokonca rátať ani s tradičnou podporou svojich fanúšikov v hľadisku. Duel štartuje už o 17.00 hod., sledovať ho môžete naživo na niketv.sk. 

Delegácia rozhodcov:
  • Peter Ženiš, Stanislav Bara, Ladislav Bartoš
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice