4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV Bratislave čaká Patriotov druhá semifinálová bitka

27. apríla 2021

Patriotov Levice čaká druhá semifinálová bitka v play off Niké SBL, za priaznivého stavu 1:0 sa presúvajú na palubovku Interu Bratislava.

Niké SBL – 2. zápas semifinále play off (streda 28. apríla):

Inter Bratislava – Patrioti Levice

/stav série – 0:1/

K zápasu: “Žlto-čierni” si určite predstavovali po úspešnej sérii s Lučencom, iný vstup do semifinálových bojov s Patriotmi. V Leviciach herne pohoreli, za čo si vyslúžili patričnú kritiku od ich trénera Olega Meleščenka. Najmä v druhom polčase si nechali ujsť nádej na víťazstvo (65:85), priestor ku koncu dostali hlavne mladíci na súpiske bratislavského tímu. Teraz sa vrátia do Eurovia arény, kde len tak súperov k výhram nepúšťajú. “Prvý semifinálový zápas v Leviciach sme neodohrali s takým nasadením, s akým by sa v play off malo hrať. Verím a som si skoro istý, že u nás doma to bude celkom iný zápas. Nastúpime s veľkou energiou a pobijeme sa o to, aby sme mali ešte šancu v sérii uspieť, lebo ak by sme tento duel prehrali, všetko by bolo oveľa zložitejšie. Veríme však našim hráčom, že dobre vedia, o čo sa hrá a preto predpokladáme, že ich prístup a nasadenie bude úplne odlišné oproti stretnutiu v Leviciach, povedal vedúci družstva Miroslav Páleník.

Levičania mali evidentne jednoduchší návrat do zápasového kolotoča, dvojtýždňové voľno na nich nezanechalo žiadne stopy. Dosť jasne si išli za výhrou a prvým bodom v semifinálovej sérii, čo im určite dodalo patričné sebavedomie do ďalších bojov. Nemenej podstatným faktom bolo, že sa herne rozohrali mnohí hráči na súpiske. V hlavnom meste sa im v tejto sezóne darí, vyhrali v dvoch z troch doterajších zápasov, no ani raz, keď bol na lavičke Interu Oleg Meleščenko. “Druhý zápas sa začína od 0:0, takže to isto nebude jednoduché, ale musíme sa snažiť opäť Inter zlomiť a odniesť si z Bratislavy dôležité víťazstvo,” uviedol pivot Boris Bojanovský.

Aktuálne info: Po zvládnutom extrémne dôležitom prvom semifinálovom súboji, bola v pondelok a utorok na tréningoch nálada v tíme dobrá. Všetka pozornosť sa sústredila na doladenie niektorých herných činností, kde tréneri videli možnosti lepšieho prevedenia v druhom zápase, ktorý je dnes na programe v Bratislave. Dá sa očakávať úplne iný výkon nášho súpera, preto musí byť družstvo pripravené a koncentrované na 100%. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Levičania nastúpia v plnej sile. Zápas štartuje o 19.00 hod. sledovať ho môžete na nike.sk.

Kto píska: Peter Ženiš, Pavel Fuska, Stanislav Bara

Na čo sa zamerať: Aj v tejto sérii to je zatiaľ o dosť jasných veciach, ako bude na tom produkcia rozohrávačov na oboch stranách a kto ovládne priestor pod košom. Nemenej podstatným faktorom bude počet stratených lôpt. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice