4x Majster Slovenska
1x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV Bratislave čaká Patriotov druhá semifinálová bitka

27. apríla 2021by Michal Duchovič

Patriotov Levice čaká druhá semifinálová bitka v play off Niké SBL, za priaznivého stavu 1:0 sa presúvajú na palubovku Interu Bratislava.

Niké SBL – 2. zápas semifinále play off (streda 28. apríla):

Inter Bratislava – Patrioti Levice

/stav série – 0:1/

K zápasu: „Žlto-čierni“ si určite predstavovali po úspešnej sérii s Lučencom, iný vstup do semifinálových bojov s Patriotmi. V Leviciach herne pohoreli, za čo si vyslúžili patričnú kritiku od ich trénera Olega Meleščenka. Najmä v druhom polčase si nechali ujsť nádej na víťazstvo (65:85), priestor ku koncu dostali hlavne mladíci na súpiske bratislavského tímu. Teraz sa vrátia do Eurovia arény, kde len tak súperov k výhram nepúšťajú. „Prvý semifinálový zápas v Leviciach sme neodohrali s takým nasadením, s akým by sa v play off malo hrať. Verím a som si skoro istý, že u nás doma to bude celkom iný zápas. Nastúpime s veľkou energiou a pobijeme sa o to, aby sme mali ešte šancu v sérii uspieť, lebo ak by sme tento duel prehrali, všetko by bolo oveľa zložitejšie. Veríme však našim hráčom, že dobre vedia, o čo sa hrá a preto predpokladáme, že ich prístup a nasadenie bude úplne odlišné oproti stretnutiu v Leviciach, povedal vedúci družstva Miroslav Páleník.

Levičania mali evidentne jednoduchší návrat do zápasového kolotoča, dvojtýždňové voľno na nich nezanechalo žiadne stopy. Dosť jasne si išli za výhrou a prvým bodom v semifinálovej sérii, čo im určite dodalo patričné sebavedomie do ďalších bojov. Nemenej podstatným faktom bolo, že sa herne rozohrali mnohí hráči na súpiske. V hlavnom meste sa im v tejto sezóne darí, vyhrali v dvoch z troch doterajších zápasov, no ani raz, keď bol na lavičke Interu Oleg Meleščenko. „Druhý zápas sa začína od 0:0, takže to isto nebude jednoduché, ale musíme sa snažiť opäť Inter zlomiť a odniesť si z Bratislavy dôležité víťazstvo,“ uviedol pivot Boris Bojanovský.

Aktuálne info: Po zvládnutom extrémne dôležitom prvom semifinálovom súboji, bola v pondelok a utorok na tréningoch nálada v tíme dobrá. Všetka pozornosť sa sústredila na doladenie niektorých herných činností, kde tréneri videli možnosti lepšieho prevedenia v druhom zápase, ktorý je dnes na programe v Bratislave. Dá sa očakávať úplne iný výkon nášho súpera, preto musí byť družstvo pripravené a koncentrované na 100%. Zdravotný stav v tíme je dobrý, Levičania nastúpia v plnej sile. Zápas štartuje o 19.00 hod. sledovať ho môžete na nike.sk.

Kto píska: Peter Ženiš, Pavel Fuska, Stanislav Bara

Na čo sa zamerať: Aj v tejto sérii to je zatiaľ o dosť jasných veciach, ako bude na tom produkcia rozohrávačov na oboch stranách a kto ovládne priestor pod košom. Nemenej podstatným faktorom bude počet stratených lôpt. 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice