4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLV 8. kole derby v Komárne

6. novembra 2019

V ôsmom kole Slovenskej basketbalovej ligy vycestujú Patrioti Levice na palubovku MBK Rieker COM-Therm Komárno.

SBL 2019/2020 – 8. kolo:

MBK Rieker COM-Therm Komárno – Patrioti Levice

Mestská športová hala, streda 6. novembra o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos: Huste a RTVS

Delegácia rozhodcov: Martin Margala, Tomáš Doušek, Peter Gacík

Pred televíznymi kamerami sa popasujú regionálni rivali – Komárno a Levice. Domáci sa stále boria so svojimi vlastnými problémami, konkrétne s početnou maródkou v družstve. Koučovi Aleksandarovi Vržinovi stále chýba až kvarteto hráčov, konkrétne Lukáš Bolek, Nini Gabrijel, Svetozar Stamenkovič a Boban Tomič. Aj napriek výrazne oklieštenej zostave mali “obuvníci” na dosah triumf v Handlovej, po dramatickej koncovke však prehrali 84:89. Situácia sa o čosi zlepšila príchodom amerického pivota Austina Williamsa, v stredu ho čaká premiéra v bielo-červenom drese. “Na derby sa určite tešíme. Máme svoje problémy, ale urobíme všetko, aby sme boli čo najlepšie pripravení na zápas. Levice disponujú jedným z najkvalitnejších kádrov v lige, rešpektujeme ich, ale zápas sa začína od stavu 0:0. Určite sú favoritom, najmä v tomto stave, v akom sme my, ale ideme bojovať a dáme do toho srdce. Uvidíme, na koľko to bude stačiť a teším sa na našich fanúšikov,” uviedol rozohrávač Komárna Nenad Miloševič.

Zdravotné starosti v levickom drese sú už minulosťou, rovnako to však platí aj o ich víťaznej sérii. Koniec prišiel vo Svite, kde “žlto-zelení” prehrali 76:92. Patrioti doplatili na stratu koncentrácie v úvode štvrtej štvrtiny, ktorou posadili Iskru na koňa a už sa im potom ťažko dobiehal dvojciferný deficit. Hra Levíc má stále svoje výkyvy, ale prítomnosť televíznych kamier a motivácia uspieť proti regionálnemu rivalovi, môže byť pozitívnym hnacím motorom družstva. “Je vždy ťažšie hrať vonku ako doma, preto musíme byť stopercentne pripravení a bojovať po celých 40 minút. Ak budeme hrať a kontrolovať našu hru, tak sa to odzrkadlí na výsledku. Verím a dúfam, že sa vrátime domov s výhrou,” burcoval levický Mihkel Kirves. 

Z tábora „žlto-zelených“: “Derby má vždy svoje čaro a určite tomu inak nebude ani dnes. Patrioti využili čas od súboja vo Svite na doliečenie boľačiek a prípravu na súpera. Rodina žlto-zelených sa medzitým rozrástla o nového člena. Borisovi Bojanovskému priviedla na svet jeho priateľka Beáta včera poobede malú Emmu. V mene klubu obom gratulujeme. Odchod fanbusu je o 16.00 hod. z parkoviska pri Dome Športu. Stále máte možnosť prihlásiť sa na výjazd.” 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice