5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLU Rytierov o prvé miesto v lige

21. októbra 2022

V piatom kole Niké Slovenskej basketbalovej ligy čaká Patriotov Levice cesta na Spiš, proti Rytierom ich čaká súboj o prvé miesto v tabuľke. 

Niké SBL – 5. kolo (sobota 22. októbra):

Spišskí Rytieri – Patrioti Levice (18.00 h)

K zápasu: Zdravotné problémy síce Spišiakov neobchádzajú, ale momentálne majú v Niké SBL najlepšiu fazónu. V uplynulom kole zaknihovali už tretie víťazstvo v rade, keď si brali oba body z palubovky Handlovej (96:88). Teraz si zahrajú v domácom prostredí o to, či sa im podarí dostať na čelo ligového pelotónu. Počas týždňa mali v Alpsko-jadranskom pohári voľno, vďaka čomu sa mohla dať plnohodnotne do poriadku trojica pivotov. “Čaká nás šláger kola, lepšiu pozvánku pre divákov si neviem predstaviť. O favoritovi sa baviť nemusíme, Levice aj vzhľadom na to, že pôsobia v európskych súťažiach, vyskladali tento rok kvalitný a široký káder. Bol by som ale zlým trénerom, ak by som aj do tohto stretnutia šiel v porazeneckej nálade. Samozrejme, máme svoj plán a určite urobíme všetko, aby sme lídra tabuľky zdolali. Zatiaľ nás bodovo ťahá hlavne naše duo legionárov, no verím, že energia, skúsenosti a kvalita našich slovenských hráčov sa naplno prejaví a bol by som nesmierne šťastný, ak by sa to udialo už v tomto zápase. Ako tím zatiaľ vyzeráme celkom dobre, chalani na tréningoch makajú, navzájom si prajú a to je pozitívny fakt. Musíme však zlepšiť obranu, vieme o tom a pracujeme na tom,” vyjadril sa asistent trénera Rytierov Erich Korfanta. 

Levice si predošlú sobotu udržali prvé miesto v tabuľke, ale proti Svitu to bola zaberačka s dvojnásobným predĺžením (106:100). Už tradične ich týždeň vyplnilo stretnutie v Európskom pohári FIBA, kde zatiaľ na prvý úspech čakajú. V tomto prípade bol nad ich sily cyperský Keravnos (68:77). Náročný program a cestovanie pokračuje, dobrou správou je, že k dispozícii by už mohol byť skúsený rozohrávač Draško Kneževič. “So Spišskými Rytiermi sme hrali v príprave na Federálnom pohári, takže nejaké informácie o nich máme. Majú solídne družstvo a dobrého trénera. Musíme byť pripravení a byť práve my tí aktívnejší od úvodu. Bude to bitka, pretože na našom chrbte máme terč a každý je proti nám motivovaný. Treba byť pripravení na čokoľvek, čo pred nami bude,” povedal pivot Patriotov Deshawn Freeman. 

Aktuálne info: Patrioti pricestovali z Nikózie vo štvrtok poobede, veľa času na prípravu na dnešný duel teda nebolo. Skĺbenie oddychu, tréningu a prípravy na nasledujúci zápas je tieto týždne náročnejšie a časovo obmedzené, napriek tomu ale Levičania nechcú nič podceniť a každý zápas berú s plnou vážnosťou. Dnes na obed vyrazí tím na Spiš, kde ho čaká náročný duel proti kvalitnému súperovi. O tom, v akej zostave nastúpia Patrioti sa rozhodne až tesne pred zápasom.

Delegácia rozhodcov: Pavel Fuska, Tomáš Doušek, Ladislav Bartoš

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice