4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLU Rytierov ďalšia šanca na ukončenie semifinálovej série

12. apríla 2022

Jeden krok a jedno víťazstvo, to majú Patrioti Levice na mysli pred štvrtým semifinálovým zápasom so Spišskými Rytiermi. Úspech ich môže posunúť do vytúženého boja o majstrovskú trofej.

Niké SBL – 4. zápasy semifinále (streda 13. apríla o 18.00 h):

Spišskí Rytieri – Patrioti Levice

/stav série – 1:2/

K zápasu: Spišiaci našli v tejto sezóne konečne víťazný recept na Patriotov a odvrátili predčasný koniec sezóny. Tretí semifinálový zápas sa niesol v znamení vyhrotených emócií, ktoré dali zaspomínať na minuloročné finále. Úradujúci majster ešte nemá nič vyhraté, ale minimálne po mentálnej stránke si výrazne pomohol. V domácom prostredí si prirodzene verí na to, aby si vynútil rozhodujúci duel v boji o miesto vo finále. Bude však potrebné zopakovať to, čo ich doviedlo k úspechu v sobotu. “Ako som už raz povedal, play off je časom fráz. Bojovať, drieť, potiť krv, to všetko musíme urobiť, aby sme odvrátili ďalší levický mečbal. Páčilo sa mi, ako koncentrovane a umne sme hrali v Leviciach, pevne verím, že toto všetko prenesieme aj na našu palubovku a vynútime si magický zápas číslo 5. Čakám plnú halu, fanúšika a jeho povzbudzovanie potrebujeme ako soľ. Hráme ligové semifinále, hráme so suverénom základnej časti vyrovnané zápasy, lepšiu pozvánku si už naši fanúšikovia nemôžu priať. Takže hlavy hore, rozum do hrsti, basketbalové umenie na palubovku a ideme na to,” vyhlásil asistent trénera Rytierov Erich Korfanta. 

Absencia dvojice Šimon Krajčovič a Viktor Juríček sa v sobotu prejavila na hre Levíc. Chýbajúce sebavedomie a určitý pokoj v hre, priniesol po dlhom období domácu prehru. Či toto duo bude hrať v stredu, to je v tejto chvíli otázne. Tromfy sú stále v rukách víťaza základnej časti, ktorý môže dokončiť svoju prácu na východe Slovenska a “pomstiť” za neúspech vo finále v predchádzajúcej sezóne. Samozrejme, všetko sa bude odvíjať od toho, akej partie sa diváci v štvrtej kapitole tejto rivality dočkajú. “Všetky predchádzajúce zápasy sa niesli v duchu boja o každý bod a každý kus palubovky, rovnaké stretnutie očakávam aj v stredu. Musíme sa dobre pripraviť a koncentrovať na každú minútu, aby sme mohli pomýšľať na výhru a ukončenie série,” uviedol rozohrávač Patriotov Eduard Kotásek. 

Aktuálne info:  Patrioti sa v analýze sobotného zápasu zamerali na niektoré chyby, ktoré bude treba eliminovať v dnešnom súboji na Spiši. Levičania dokázali na palubovke svojho rivala v tejto sezóne už trikrát uspieť, nie je preto dôvod, aby na zápas cestovali bez sebavedomia, aj napriek prehre zo soboty. Tú ovplyvnil hlavne nedobrý vstup do zápasu, čo bude aj dnes extrémne dôležitý úsek hry. Držte nám teda večer palce! Priamy prenos môžete sledovať v spoločnosti fanúšikov v Sýpke u Patriotov od 18.00 hodiny.

Kto píska: Zdenko Zubák, Peter Ženiš, Peter Karniš

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice