5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Európske poháreTretíkrát medzi basketbalovou elitou!

18. júna 2024
06112024_BCL_Teams_Announcement_Final_v02_16x9

Levickí Patrioti si zahrajú tretíkrát po sebe v kvalifikácii basketbalovej Ligy Majstrov. Z 24 účastníkov kvalifikácie sa do skupinovej fázy dostanú 4 najlepšie tímy. Do skupinovej fázy súťaže sa zatiaľ nepodarilo preniknúť žiadnemu slovenskému tímu.

V kvalifikačnom kole sa ocitlo okrem Patriotov niekoľko známych družstiev. V majstrovskej vetve kvalifikácie môžu Patrioti naraziť aj na český Nymburk, ktorý sa prekvapivo nedostal do základnej skupiny súťaže. V kvalifikácii je aj francúzky Cholet Basket, do ktorého prestúpil Aaron Wheeler.

V roku 2022 boli Levičania blízko senzácie, keď sa ako úplný nováčik v pohárovej Európe dostali až do finále kvalifikácie, kde si zahrali svoj životný zápas proti španielskej Malage (aktuálnemu víťazovi Ligy Majstrov). Pred rokom vypadli Patrioti už v prvom kole kvalifikácie, keď bol nad ich sily cyperský majster AEK Larnaka.

Do tretice to žlto-zelení vyskúšajú v tejto sezóne. Žrebovanie sa uskutoční 26. júna vo švajčiarskej Ženeve, kde by malo byť zverejnené aj dejisko kvalifikačných bojov.

Účastníci kvalifikácie Ligy majstrov 2024/2025:

PATRIOTI LEVICE (SR), Aliaga Petkimspor (Tur.), BC Kutaisi 2010 (Gruz.), BC Nokia (Fín.), Caledonia Gladiators (V. Brit.), Cholet Basket (Fr.), CSM CSU Oradea (Rum), Dinamo Banco di Sardegna Sassari (Tal.), ERA Basketball Nymburk (ČR), Fribourg Olympic (Švaj.), Heroes den Bosch (Hol.), Juventus Utena (Lit.), Kalev/Cramo (Est.), Keravnos BC (Cyp.), MoraBanc Andorra (Šp.), Norrköping Dolphins (Švéd.), PAOK mateco (Gréc.), Rilski Sportist (Bul.), SL Benfica (Portug.), Sabah (Azer.), Spartak Subotica (Srb.), Telenet Giants Antverpy (Bel.), Telekon Baskets Bonn (Nem,), Trepča (Kos.)

V prípade neúspechu v kvalifikácii BCL, budú Patrioti automaticky preradení do skupinovej fázy druhej pohárovej súťaže FIBA Europe Cup, kde ich čaká minimálne šesť zápasov.

Ladislav Garaj, generálny manažér:Obrovská česť a hrdosť na klub. Pred pár rokmi sa nám o niečom takomto ani nesnívalo. Tretíkrát v rade si zahráme kvalifikáciu o Ligu Majstrov a spravíme všetko preto, aby sme fanúšikom spravili radosť a odohrali ďalší veľký zápas, ktorý sa zapíše do klubovej histórie.“

Michal Madzin, tréner: „Čaká nás veľká výzva a opätovná účasť v kvalifikácii Ligy Majstrov. To, že sa predstavíme v kvalifikácii už tretíkrát po sebe je pre klub cťou. Počkáme si na formát, akým sa bude kvalifikácia tento rok hrať a na súperov, na ktorých budeme môcť natrafiť. Tešíme sa na to.“

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice