5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

PrestupyPrvou posilou Levíc reprezentant Švédska!

24. júna 2024

Levickí Patrioti získali pred novou sezónou prvého legionára do svojho tímu. Do žlto-zelených farieb sa oblečie 26 – ročný švédsky rozohrávač Felix Terins.

Felix prichádza do Levíc z klubu Norrkoping Dolphins, ktorý má podobne úspešnú krátku históriu ako náš tím. Od roku 2010 získal klub 7 majstrovských titulov, posledné štyri roky bol majstrom Švédska, v sezóne 2023 a 2024 vyhral aj Švédsky pohár. Felix Terins má s Norrkopingom tri zo štyroch posledných titulov, v sezóne 2022/23 si odskočil na rok do holandského Zwolle, kde hral okrem domácej súťaže aj nadnárodnú BNXT ligu.

V minulej sezóne odohral 188 cm vysoký rozohrávač v domácej súťaži 45 zápasov, v ktorých dosiahol priemer 12,7 bodu a 3,5 asistencie na zápas. Vo finálovej sérii proti tímu Boras Basket, ktorú jeho tím vyhral 4:1, bol Terins vyhlásený za MVP – najlepšieho hráča finále. Vo Fiba Cupe mal 11,3 bodu a 3 asistencie na zápas. Zaujímavosťou je, že Terins sa s Norrkopingom zúčastnil kvalifikácie Ligy Majstrov v tureckej Antalyi (rovnako ako Patrioti). Švédsky tím bol najväčším prekvapením kvalifikácie, keď v prvom zápase zdolali jedného z top favoritov Kalev/Cramo, v semifinále potom aj silný dánsky tím Bakken Bears a až vo finále bola nad ich sily Benfica Lisabon (73:83). Terins bol vo finálovom dueli najlepším strelcom svojho tímu s 19 bodmi.

Felix Terins je reprezentantom Švédska a môže hrať na pozíciách 1 a 2.

Ladislav Garaj, generálny manažér Patrioti Levice: Mám veľkú radosť, že sa nám podarilo dohodnúť na podmienkach spolupráce s Felixom. V posledných rokoch sa nám osvedčilo mať v tíme hráčov viacerých národností a kvalitní európsky hráči, ktorí u nás hrali, zanechali v klube výraznú stopu. Felix má za sebou skvelú sezónu, a my pevne veríme, že sa mu podarí zopakovať ju u nás. Veríme, že pomôže klubu k posunu o ďalší stupienok vyššie a následne si otvorí dvere do špičkového klubu v Európe. Má na to všetky predpoklady.“

Felix Terins bude už druhým hráčom zo Švédska, ktorý si oblečie dres Patriotov, v sezóne 2018/19 hral u nás Dino Pita.

Felix Terins, hráč Levíc: „Som veľmi nadšený, že som dostal príležitosť hrať za klub, akým sú Patrioti Levice. Mám rád nové výzvy a preto sú Levice skvelým miestom pre môj ďalší rast. Levice dosiahli na zlatý hattrick a teraz budeme mať náročnú situáciu zopakovať niečo podobné aj ďalší rok. Mám s tým ale veľa skúseností, keďže som si niečím podobným prešiel posledné roky vo Švédsku. Hovoril som s Dinom Pitom, ktorý mi o klube povedal veľa pozitívnych informácií. Mojím cieľom pre novú sezónu je vyhrať všetko, čo sa bude dať a konkurovať najlepším tímom v Európe.“

V kádri Patriotov je aktuálne Felix Terins, Boris Bojanovský, David Abrhám, Patrik Pažický, Alex Krajčovič, Samuel Solčánsky, Daniel Chaban a Lukáš Kulčár.

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice