5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLŤažký týždeň štartujú Patrioti doma proti Handlovej

5. marca 2021

Štyri zápasy v priebehu siedmich dní, taký týždeň čaká Patriotov. Všetko odštartujú doma, kde v rámci 34. kola Niké SBL privítajú Handlovú. 

Niké SBL – 34. kolo (sobota 6. marca):

Patrioti Levice – MBK Baník Handlová (18.30 h)

K zápasu: Tri stretnutia po sebe veľká dráma, no vždy s víťazným koncom. Taká je aktuálna bilancia Patriotov v Niké SBL, vďaka čomu sú na čele súťaže a pomaly, ale isto si budujú náskok na svojich prenasledovateľov. V pondelok to dokonca zvládli aj bez predĺženia, ale proti Svitu (90:89) to bol boj doslova do poslednej sekundy. Teraz je pred Levičanmi náročný týždeň, počas 7 dní odohrajú až 4 zápasy. Určite by ho radi odštartovali víťazstvom s hladším priebehom. “Nič nepodceňujeme, lebo zápasy sú vyrovnané a každá malá chybička môže rozhodnúť. Pokiaľ chceme udržať prvé miesto, tak takýto zápas musíme doma vyhrať,” vyhlásil pivot Boris Bojanovský. 

Handlová sa vracia po zápasového diania po týždňovej prestávke, keďže jej stredajší súboj s Interom Bratislava musel byť odložený pre karanténu v kádri bratislavského tímu. “Baníci” si mierne zavarili počas uplynulého víkendu, keď prehrali v hornonitrianskom derby s Prievidzou (76:95). Na svojho rivala totiž opäť strácajú jedno víťazstvo, čo by najradšej zmazali práve v Leviciach. Ako však informuje oficiálny klubový web, na tejto palubovke sa im už hodne dlhú dobu nedarí. Naposledy na nej zvíťazili ešte 16. novembra 2011, odvtedy ťahajú neuveriteľnú šnúru 21 prehier. “Verím, že v Leviciach odohráme zápas s agresívnou obranou a pôjdeme do kontaktu s domácimi hráčmi. Pretože v tréningovom procese to dokážeme realizovať dokonale, čoho výsledkom sú pravidelné zranenia. Akonáhle príde zápas, kontaktný basketbal je pre nás veľkou neznámou. V súčasnosti už nemáme čo stratiť, preto treba so cťou bojovať až do samého záveru stretnutia. Šanca na postup do vyraďovacích bojov stále žije a my urobíme všetko čo je v našich silách, aby sme sa do play off dostali,” povedal kormidelník tímu Danilo Rakočevič. 

Aktuálne info: Každé víťazstvo, obzvlášť po obrate v závere zápasu dodá tímu väčšie sebavedomie, preto bola nálada počas týždňa medzi Patriotmi veľmi dobrá. Dnes je už ale nový deň a koncentrácia musí byť opäť viac ako 100%. Výstrahou pre nás je posledný zápas v Handlovej, kde sme po ľahkovážnom vstupe do stretnutia naštartovali domácich strelcov a už sme ich potom nedokázali zastaviť. Zdravotný stav v tíme je dobrý, na zápas nastúpime v rovnakom zložení ako v pondelok proti Svitu. 

Kto píska: Marek Kúkelčík, Zdenko Zubák, Jakub Izák

Na čo sa zamerať: Oba tímy sa môžu oprieť o silnú rozohrávačsku dvojicu. V domácom drese plní túto funkciu Šimon Krajčovič a Henri Wade-Chatman, u hostí Goran Bulatovič a Dalibor Hlivák. Bude sa rozhodovať práve na tomto poste? 

Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice