5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLŤažký duel vo Svite v oslabenej zostave

8. decembra 2023

Z dôvodu obsadenej športovej haly odohrajú Patrioti aj druhý súboj proti Iskre na jej palubovke. V prvom vzájomnom súboji triumfoval tesne domáci tím 74:72.

Iskra trochu stratila svoju iskru z úvodu sezóny a v novembri prehrala tri z posledných štyroch duelov, naposledy v derby na palubovke Spišiakov v pomere 76:87. Napriek tomu si udržuje štvrtú pozíciu v tabuľke a k účasti v Česko-slovenskom pohári má blízko. Víťazstvo nad naším tímom by Svit priblížilo k vytúženému výjazdu do Prahy ešte viac. “Levice ukazujú aj bez zranených rozohrávačov svoju vysokú kvalitu a zaslúžene v lige na prvom mieste. Vieme, že nás nečaká nič ľahké, budeme musieť odovzdať 110 percent po celých 40 minút, aby sme mohli uvažovať o úspechu. Otázny je štart nášho kapitána Roba Rožánka v zápase, ale verím, že domáce publikum nás bude za každých okolností hnať dopredu,” vyhlásil Julius Brown.

Levičania sa stále trápia s veľkou maródkou. Aj napriek tomu vyhrali posledné štyri duely a na čele tabuľky sa odrhli od dvojice Komárno – Handlová. Z posledných troch duelov, ktoré ostávajú do konca polovice základnej časti súťaže potrebujú Patrioti dva vyhrať, aby cestovali do Prahy z najvýhodnejšou pozíciou slovenského tímu v pohári. K dlhodobým maródom Bachanovi a Kneževičovi sa počas týždňa pridal aj Rob Howard, čo ešte viac otriaslo už aj tak dosť oslabenou zostavou Patriotov. V zápase tak dostanú viac priestoru hráči z lavičky, ktorí ťahajú „B-tím“ v 1. lige zatiaľ bez prehry. V klube sa medzitým intenzívne pracuje na doplnení kádra, čo však v rozbehnutej sezóne nie je vôbec jednoduché. “Ideme sa snažiť určite uspieť, aj keď v oslabenej zostave. Každý dá maximum do toho, aby sme zo Svitu odišli s víťazstvom,” povedal Samuel Solčánsky.

18.00 ISKRA SVIT – PATRIOTI LEVICE

LivestatsLivestream

rozhodujú: Peter Karniš, Stanislav Bara, Ladislav Bartoš

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice