4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLSezóna začína, na úvod nás čaká Prievidza

4. októbra 2019
preview-pd-1

Po 136 dňoch sa opäť rozbieha kolotoč Slovenskej basketbalovej ligy, v otváracom zápase nového ročníka si v rámci semifinálovej reprízy zmerajú sily BC Prievidza a Patrioti Levice.

1. kolo SBL 2019/2020:
BC Prievidza – Patrioti Levice
Niké aréna, piatok 4. októbra o 19.00 h – štatistický prenos video prenos
Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Stanislav Bara, Richard Sirocký

Hneď úvodné kolo prinesie viacero pikantných duelov, z ktorých najväčšia pozornosť sa bude pravdepodobne sústrediť na konfrontáciu na Hornej Nitre. Súboje Prievidze s Levicami majú dlhodobo atraktívny náboj, o čom sa mohli presvedčiť diváci v semifinálovej sérii v predchádzajúcom ročníku. Prievidza si vtedy uhájila domáce prostredie a napokon postúpila do finále. Nové družstvo Tihomira Bujana čaká však hneď na úvod ťažká previerka. Domácim basketbalistom mohli dať dodať optimizmus predsezónne výsledky, zo siedmich stretnutí zvíťazili v šiestich prípadoch a v Niké aréne neuspeli počas prípravy nik. Ako však ale mnohí hovoria, príprava a ostrý zápas je ako deň a noc. „Začiatok sezóny je konečne tu, na čo sa všetci veľmi tešíme. Tvrdo sme pracovali a čakali na tento deň. Verím, že všetci odvedieme na ihrisku sto percent a samozrejme, že nás prídu povzbudiť naši skvelí fanúšikovia,“ uviedol pred zápasom asistent trénera Prievidze Maroš Helmecy.

V oboch družstvách došlo k početným rošádam, môžeme sa teda tešiť na viaceré pikantné súboje. Proti svojmu bývalému klubu sa postaví MVP základnej časti Nikola Gačeša, na rozohrávke zvedú zaujímavé duely Andrew Guillory a Amin Hot, respektíve pod košom Nenad Delič a Marko Perovič. Levice už majú za sebou prvý ostrý zápas nového ročníka, do Alpsko-jadranského pohára vstúpili triumfom na palubovke slovinskej Polzely (97:87). Pozitívnou správou pre Patriotov je, že po maródke v príprave by mohli prísť do Prievidze v plnej sile. Ich motivácia bude jasná, po viac ako šiestich rokoch zvíťaziť v Niké aréne. „Tešíme sa na prvý ostrý zápas v lige, čaká nás tím, ktorý nás v minulej sezóne vyradil v play off. V Prievidzi nie je ľahké vyhrať, ale ideme tam so všetkým vybojovať výhru,“ povedal pivot „žlto-zelených“ Boris Bojanovský.

Z tábora „žlto-zelených“: “Hoci majú žlto-zelení za sebou už duel Alpsko-adriatického pohára, pred úvodným ligovým súbojom v Prievidzi bolo počas týždňa cítiť v tíme, že sa blíži ostrý štart do nového ročníka súťaže. Tento týždeň bol jediný počas celej prípravy, kedy Patrioti trénovali v plnej sile, čo prinieslo tiež pozitívnu atmosféru do družstva. Fanbus do Prievidze je už niekoľko dní vypredaný, odchod je plánovaný na 16.30 hod. z pred Domu Športu. Pripomíname, že duel štartuje o 19.00 hodine.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice