4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLSéria pokračuje štvrtým zápasom v Komárne

6. mája 2024

Po vyrovnanom prvom polčase, počas ktorého viedli po väčšinu času hostia z Komárna, sa po prestávke naštartovali Patrioti ku skvelému výkonu a zápas ovládli jednoznačným výsledkom 99:66. Séria dnes pokračuje štvrtým duelom v Komárne.

Komárno odohralo v Leviciach výborných úvodných dvadsať minút. Diablom sa darilo v útoku a Patriotom robili svojou ofenzívnou hrou veľké problémy. Po prestávke ale hosťom akoby došiel dych a v druhej dvadsať minútovke zaznamenali len dvadsať bodov. Na domácej palubovke si ale hráči Komárna veria a sériu budú chcieť vrátiť ešte do Levíc. “Myslím si, že všetci v tíme vieme, o aký zápas ide a tak k nemu chceme aj pristúpiť, toľko k tomu. Treba vyjsť na ihrisko a biť sa o víťazstvo celých 40 minút, a nie len 20, ako tomu bolo naposledy. Kto bude viac chcieť, ten vyhrá,” vyhlásil Samuel Volárik.

Levičania ukázali svoju útočnú silu a kondičnú prevahu, keď po prestávke dominovali rýchlou hrou a presným zakončením. Patriotov paradoxne naštartovalo vylúčenie Draška Kneževiča, po ktorom akoby zapli na vyššie obrátky a zlomili zápas na svoju stranu. Kneževič nebude k dispozícii Patriotom ani v dnešnom dueli, keďže mu disciplinárka udelila stop na jeden zápas. Zabojovať za neho tak musia jeho spoluhráči, ktorí majú v rukách zápasový mečbal a do Komárna cestujú s cieľom úspešne ukončiť sériu. “Utorkový zápas bude pre každého z nás obrovským podujatím. Máme príležitosť uzavrieť sériu. Vieme, že minulý zápas to bolo pre nás ťažké, takže sa budeme musieť lepšie pripraviť a vyjsť silnejší,” povedal Aaron Wheeler. Patrioti sa budú spoliehať aj na početnú podporu z hľadiska, kde by ich mala hnať v pred takmer stovka ich fanúšikov. “V rýchlom slede ďalší zápas série. Potrebujeme sa pripraviť a naladiť na náročné prostredie, v ktorom sa bude hrať a bojovať o každú loptu. Nasadenie na maximum a podpora našich fanúšikov sú veci, ktoré verím, že budú hrať v náš prospech, aby sme tento zápas zvládli víťazne,” dodal tréner Michal Madzin.

Zápas vysiela naživo RTVS Šport.

18.00 BC KOMÁRNO – PATRIOTI LEVICE

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Marek Kúkelčík, Ladislav Bartoš

Livestats Livestream

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice