4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLSemifinálová bitka pokračuje v sobotu v Leviciach

3. mája 2024

Semifinálová derby séria sa za stavu 1-1 presúva do Levíc a v sobotu si jeden z tímov vynúti mečbal.

Patrioti v stredu v Komárne nepredviedli výkon , na ktorý by mali byť pyšný. V prvom polčase pôsobili v defenzíve príliš laxne, čo motivovaný súper trestal, dostal sa do streleckej pohody a potom ho už bolo ťažké zastaviť. Snahu Patriotom uprieť nemožno, bojovali až do konca, rozbehnutý domáci tím však bol už v závere veľkým sústom. Teraz sa žlto-zelení vracajú domov, kde si budú chcieť napraviť chuť a dostať výhodu opäť na svoju stranu. “Čaká nás ťažký zápas. Je jedno šťastie, že hráme doma. Musíme ukázať reakciu na posledný zápas. Nevedeli sme robiť tie veci, ktoré sme si dohodli a predstavovali. Komárnu padali ťažké strely a do toho sme im ešte aj my dovolili veľa druhých šancí, to sa už nemôže stať. Dali nám 99 bodov a na to nie sme zvyknutí. Musíme zlepšiť chyby, ktoré sme robili v Komárne. Myslím, že toto bude úplne iný zápas, no bude veľmi fyzický. Máme domáce prostredie a fanúšikov na našej strane. V sobotu lepšie zabojujeme a veríme, že budeme úspešní,” vyhlásil Ben Kováč.

Komárno potiahol v stredu skvelý Američan Garvey, ktorý nastrieľal neuveriteľných 46 bodov. Patrioti akoby neverili jeho streleckým schopnostiam v úvode zápasu, neskôr už bol nezastaviteľný. Otázkou je, či podobný výkon dokáže tento Američan zopakovať, alebo sa k nemu aspoň priblížiť. “Očakávame náročný duel, určite bude dôležitá väčšia herná variabilita. Musíme v prvom rade lepšie brániť, keď hlavne v závere domáceho duelu mali Levice viac útočných doskokov. Plus, dostali sme 91 bodov, takže v treťom zápase budeme musieť hlavne zlepšiť koncentráciu na detaily v obrane. Očakávame, že aj súper niečo zmení, takže na to budeme musieť dobre zareagovať. Najdôležitejšie však bude si preniesť pozitívnu energiu z domáceho zápasu,” myslí si Juraj Páleník.

Aktuálne info:

VSTUPENKY: Vstupenky sa predávali v predpredaji dobre, v sobotu sa očakáva plný dom. Ak sa chcete vyhnúť čakaniu v rade, zakúpiť si ich môžete vopred online na tomto odkaze kliknutím tu. Pokladne sa otvárajú o 78.00 hodine. Počas semifinále si ešte môže mládež vďaka projektu „Zober svoju bandu na basket“ zakúpiť zvýhodnené vstupenky za 4,- Eurá/kus – minimálny odber je 3 kusy.

PARKOVANIE: vstup na parkovisko vedľa športovej haly bude obmedzený len pre priamych aktérov zápasu, majiteľov VIP permanentiek a VIP pozvánok. Je to z dôvodu sprievodného programu, ktorý bude vedľa ŠH prebiehať. Na parkovanie využite odstavné plochy na ul. Podjavorinskej vedľa futbalového štadiónu, alebo vedľa OC Tesco.

PROGRAM PRED ŠH: od 16.00 hod, budú pred športovou halou pripravené basketbalové koše pre malých aj veľkých, ako aj občerstvenie predávať sa bude pivo a kofola. Otvorený bude aj fanshop.

PROGRAM V ŠH: Deti do 10 rokov si v polčase dajú upratovaciu čatu, tí starší si zastrieľajú v streleckej súťaži na kôš. Odmeníme aj narodeninového oslávenca. Pre fanúšikov budú pripravené tlieskače.

Všetci do žlto-zelených farieb, budeme Vás potrebovať v hľadisku!

18.00 PATRIOTI LEVICE – BC KOMÁRNO

Delegácia rozhodcov:  Zdenko Tomašovič, Stanislav Bara, Eduard Uhrin

LIVESTATSLIVESTREAM a na RTVS ŠPORT

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice