5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLPrvý proti druhému a test našej víťaznej série

13. decembra 2019

V dohrávke 11. kola Slovenskej basketbalovej ligy čaká Patriotov Levice náročná skúška, svoju víťaznú sériu otestujú na Pasienkoch proti lídrovi súťaže Interu Bratislava.

Inter Bratislava – Patrioti Levice

Eurovia aréna, streda 13. decembra o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Tomáš Doušek, Marek Turčin

Na Pasienkoch to bude aktuálne súboj dvoch najlepších ligových družstiev. “Žlto-čierni” neokúsili chuť prehry v štyroch stretnutiach po sebe, to aj napriek tomu, že ich po účinkovaní v Európskom pohári FIBA sužujú zdravotné starosti. V generálke na tento duel si odnášali dva body z palubovky Spišskej Novej Vsi po výsledku 79:70. Udržia si vynikajúcu bilanciu aj vo svojom prostredí? “Po ceste do Spišskej Novej Vsi nás čaká náročný zápas proti Leviciam, ktoré ťahajú víťaznú šnúru, hrajú v dobrej atmosfére, plné sebavedomia. Je to seriózny tím, dobre koučovaný. My nemáme veľa času na prípravu, v podstate len jeden tréning. Hráme však doma a hoci máme dosť problémov so zostavou a nedominujeme ako v minulosti, máme právo rozmýšľať o zisku dvoch bodov. Je to derby a tešíme sa naňho,” vyjadril sa tréner Interu Aramis Naglič.

Ich najbližší súper je na tom ešte lepšie, v súťažných stretnutiach neprehral už osem stretnutí po sebe. Do hry “žlto-zelených” sa vniesla pohoda, vďaka ktorej dokážu uspieť aj v náročnejších zápasoch. Jeden z nich absolvovali v stredu večer, v krajskom derby zdolali Komárno 80:73. Pre zverencov trénera Michala Madzina to bol ideálny rozjazd do náročného týždňa, počas ktorého na nich čakali až tri súboje, z toho dva vonku. “Tešíme sa na zápas v Bratislave, ktorý nám dá možnosť sa zase dotiahnuť na lídra ligy. No nebude to jednoduché stretnutie, budeme musieť podať podstatne lepší výkon, ako tomu bolo teraz doma proti Komárnu,” vyhlásil pivot Levíc Boris Bojanovský. 

Z tábora “žlto-zelených”: “Patrioti využili voľný deň medzi dvomi zápasmi na oddych a prípravu na dnešný súboj dvoch prvých tímom v tabuľke. Odhodlanie v tíme vrátiť majstrovi prehru z prvého vzájomného zápasu je veľké. Patrioti nastúpia v plnej sile. Fanbus odchádza o 15.30 hod. z parkoviska pri Dome Športu a stále je v ňom zopár voľných miest.”

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice