4x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLProti Svitu oplatiť prehru z prvého zápasu

7. decembra 2019

V 16. kole Slovenskej basketbalovej ligy čaká Patriotov Levice atraktívny duel, svoju víťaznú sériu sa pokúsia natiahnuť doma proti Iskre Svit. Zverenci trénera Michala Madzina sa pokúsia zároveň oplatiť prehru z prvého merania síl v tomto ročníku.

Patrioti Levice – Iskra Svit

Športová hala, sobota 7. decembra o 18.00 h – štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Tomáš Holländer, Eduard Uhrin

“Žlto-zelených” zdobí momentálne najlepšia forma v rámci ligy, v SBL-ke neprehrali už štyri zápasy, spolu s Alpsko-jadranským pohárom číta ich víťazná séria celkovo šesť stretnutí. Patrioti našli pod nohami pevnú pôdu a zároveň aj hernú pohodu. Počas týždňa mali v domácej súťaži voľno, čo využili na plnenie povinností v Alpsko-jadranskom pohárom. V domácom prostredí zvíťazili nad českým Brnom 82:62, čím spečatili postup do štvrťfinále tejto súťaže. “Je pre nami veľký ťažký zápas. V prvom vzájomnom meraní síl sme so Svitom prehrali. Svit je veľmi dobrým družstvom, hrá rýchlo, veľa tranzície a majú kvalitné individuality. Bude náročné ich zdolať. Verím, že nám naši fanúšikovia pomôžu k tomu, aby naša víťazná séria pokračovala,” povedal pivot Levíc Marko Perovič.

Do Levíc však príde sebavedomý a vo víťazne naladený Svit. “Podtatranci” si vychutnali v domácom prostredí citeľne oslabené Komárno, nielenže mu nadelili najvyššiu prehru v sezóne, sami pri tom dosiahli najvyšší počet bodov v aktuálnom ročníku (126:68). To všetko sa im podarilo aj bez Stanislava Baldovského, ktorého štart v tomto zápase je otázny. Iskra má na dosah vyššie pozície v tabuľke, prípadne dva body z levickej palubovky by boli pre nich veľmi cenné. “V sobotu nás čaká veľmi náročný duel na palubovke Levíc, ktoré čoraz viac ukazujú svoj potenciál. My sa však chystáme odohrať celý zápas maximálne sústredene, sme zdravo namotivovaní a určite nenecháme súperovi nič zadarmo. Veríme, že to bude zápas, ktorý si diváci užijú a že k tomu prispejeme aj my svojim výkonom,” vyjadril sa asistent trénera Svitu Róbert Ištvánik.

Z tábora „žlto-zelených“: “Po utorňajšom spečatení postupu v Alpe-adria cupe si Patrioti v stredu oddýchli a od štvrtku sa už pripravujú na ťažký súboj proti Svitu, v ktorom budú chcieť súperovi odplatiť prehru z prvého vzájomného zápasu. Zdravotný stav v tíme je dobrý, všetci hráči sú pripravení nastúpiť.” 

Dnes bude opäť otvorený fanshop, v ktorom môžete pred Vianocami potešiť seba, alebo svojich blízkych. Vo fanshope sa budú predávať aj vstupenky na All-star Game, najlepšie miesta sa rýchlo míňajú, rezervujte si už dnes to svoje obľúbené na basketbalovú show, ktorá sa uskutoční už 18.decembra. Otvorená dnes bude aj herňa malých Patriotov pre najmenšie deti.

Pri vstupoch do haly sa dnes budú predávať kalendáre na podporu útulku pre psov Šťastný domov, pomôcť môžete aj tak, že prinesiete granule, prípadne deky. 

Na Facebook stránke Patrioti Levice bude prebiehať “zdielačka”, jeden vyžrebovaný bude mať aj dnes šancu na Áčkovú super strelu za 300,-Eur, na zľavu z letnej dovolenky, ktoré sú už v cestovnej agentúre Áčko travel aktuálne v predaji.

 

Foto: Lukáš Droppan

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice