5x Majster Slovenska
2x Víťaz Slovenského pohára
1x Víťaz Alpe Adria Cup
EnglishSlovenčina

Niké SBLProti Lučencu o napravenie negatívnej bilancie

3. februára 2023

V rámci 22. kola Niké SBL sa Patrioti Levice predstavia doma, proti Lučencu si chcú napraviť momentálnu negatívnu bilanciu z aktuálneho ročníka. 

Niké SBL 2022/2023 – 22. kolo (sobota 4. februára, 18.00 h):

Patrioti Levice – BKM Lučenec

K zápasu: Patrioti sa síce dočkali v druhej fáze Európskeho pohára FIBA prvého víťazstva, ale deň na to sa dozvedeli, že v záverečnom kole už nezabojujú o postup do štvrťfinále. Teraz sa tak môžu plne sústrediť najmä na Niké SBL, v ktorej stíhajú prvých Spišských Rytierov. Dobrou správou pre trénera Michala Madzina je, že späť v zostave je konečne Draško Kneževič. Nad štartom Davida Abrháma visí otáznik, James Padgett sa pridá k tímu až po duely v Taliansku. Patrioti sa pokúsia vylepšiť tohtosezónnu negatívnu bilanciu s Lučencom a získať tretie víťazstvo za sebou. “S Lučencom máme zatiaľ v tejto sezóne nepriaznivú bilanciu, takže o to väčšia motivácia, aby sme si na domácej pôde udržali víťazstvo a zostali na dostrel Spišských Rytierov v bitke o prvé miesto,” vyhlásil Boris Bojanovský. 

Na Lučenec opäť raz padla výsledková deka, čoho dôsledkom sú tri prehry po sebe a prepad na šieste miesto v tabuľke. “Pelikáni” sa musia čím skôr vzchopiť, aby im neušli tímy na 3. – 5. mieste, inak to bude mať vicemajster v play off náročné. Lučenčania nehrajú zle, ale herné výpadky ich stoja nádej na lepšie výsledky, ako tomu bolo napríklad proti Spišským Rytierom (78:85). Pred televíznymi kamerami by mohli byť o čosi viac motivovaní, navyše na Levice majú ako jeden z málo tímov v tejto sezóne úspešný recept. 

Aktuálne info: Ak chcú Patrioti pomýšľať na víťazstvo v základnej časti súťaže vedia, že nie je priestor na ďalšie zaváhanie do konca základnej časti Niké SBL. Eufória z utorka, sklamanie zo stredy, či únava z nabitého programu a cestovania preto dnes musia ísť bokom. Lučenec je veľmi nevyspytateľný súper, čo predviedol aj v predchádzajúcich vzájomných dueloch proti nášmu tímu.
Pokladne sa otvárajú o 17.00 hodine. Veríme, že rovnako ako pred týždňom nám aj dnes pomôžete hlasitou podporou k vytúženému víťazstvu.

Delegácia rozhodcov:
  • Pavel Fuska, Stanislav Bara, Ladislav Bartoš
Kde sledovať:

Foto: Lukáš Droppan 

Oficiálny web basketbalového klubu

Patrioti Levice